Woonbedrijf levert 28 sociale woningen op in oud klooster
In het oude St. Josephklooster aan de Poeijerstraat heeft Woonbedrijf 15 sociale huurappartementen gerealiseerd. Op de vroegere plek van de Finse School zijn 13 sociale woningen gebouwd.
De woningen zijn verhuurd aan woonvereniging ‘t Rondeel, die er een woongroep in heeft gevestigd. De leden van ‘t Rondeel hebben zelf de medebewoners geselecteerd en blijven dat bij het vrij komen van nieuwe woningen ook doen.
Directeur van Woonbedrijf Ingrid de Boer laat weten trots te zijn op de nieuwe woningen. “Er zijn 28 sociale huurwoningen toegevoegd op een prachtige plek met een mooie historie. Samen met woonvereniging ’t Rondeel heeft Woonbedrijf deze plek nieuw leven ingeblazen waar de woongroep duurzaam samen kan leven en fijn en ongestoord kan wonen.”
'Duurzaam gedemonteerd'
Volgens de Boer is de verbouwing op duurzame wijze verlopen. Aanvankelijk werd onderzocht of de Finse School zelf kon worden omgebouwd tot woningen. Maar dat bleek niet haalbaar. “We hebben maximaal gebruik gemaakt van alle bouwmaterialen die hier op de locatie te vinden waren. Het hout van de Finse school is duurzaam gedemonteerd en grotendeels hergebruikt als gezamenlijke fietsenstalling.”
Het St. Josephklooster werd gebouwd in 1956. In 2003 vertrokken de Kapucijnen broeders die er vanaf eind jaren 60 woonden. Van 2004 tot 2019 zaten er studenten in de woningen. In 2021 werd gestart met de verbouwing.
Laat je reactie achter