Werknemers DAF en ASML gaan 9 procent meer verdienen
Werknemers van onder meer DAF, ASML en VDL gaan er op korte termijn flink op vooruit. De vakbonden hebben woensdagnacht een akkoord bereikt met de werkgevers in de Metalelektro.
De Metalelektro is een belangrijke sector voor de Brainport-regio, waar onder meer ASML, DAF en VDL bij zitten.
Werknemers in de sector met een modaal loon krijgen vanaf 1 december minimaal 5,5 procent meer, na een jaar komt daar nog 3,5 procent bij, terwijl werkgevers ook 60 euro pensioenpremie voor werknemers gaan betalen.
Vakbonden krijgen bovendien meer toegang tot de werkvloer: bonden mogen voortaan de werknemers bereiken via interne communicatiekanalen van de bedrijven.
Stakingen
Dat de bonden er zo snel uit zijn met de werkgevers is enigszins verrassend te noemen. Eerder werd er nog maandenlang gestaakt voor er overeenstemming werd bereikt met de werkgevers in de sector, waarvan er veel in de Brainportregio zitten. In totaal zijn 150.000 mensen aangesloten bij de cao.
Strijd niet nodig
Een dergelijke strijd vanuit de werknemers was ditmaal niet nodig. Bestuurder Albert Kuiper van FNV Metaal laat weten blij te zijn met het akkoord en de korte tijd die nodig was om het akkoord te bereiken.
“In deze tijd waarin heel veel mensen de eindjes nauwelijks aan elkaar kunnen knopen, willen wij dat de loonstijging zo snel mogelijk bij de mensen komt. Daarom wilden we nu met de werkgevers een akkoord bereiken, zodat 1 december 2022 ook daadwerkelijk een forse loonsverhoging wordt uitbetaald. Met dit akkoord wordt het dagelijks leven voor alle 150.000 werknemers beter betaalbaar.”
Laat je reactie achter