Voorbereiding voor herinrichting Stratumseind van start
De voorbereidingen voor de herinrichting van het Stratumseind gaan dinsdag 15 februari van start. Op die datum wordt begonnen met het verwijderen van de bomen op en rond het pleintje aan het Stratumseind en de Oude Stadsgracht.
Voor de 15 bomen die worden weggehaald, komen er 23 terug. Liet de gemeente eerder weten. De gemeente wil de bomen nu weg halen om te voorkomen dat er tijdens het broedseizoen vogeltjes gaan nestelen in de bomen. Eens er namelijk een vogelnest in een boom zit mag die niet meer verwijderd worden.
En dat zou voor nog meer vertraging kunnen zorgen. En de start van de herinrichting werd eerder al vertraagd omdat het ontwerp moest worden aangepast. Aanvankelijk van september 2021 de richtdatum. Nu is 7 maart de datum waarop de herinrichting van start moet.
Behalve het weghalen van bomen, zijn er ook werkzaamheden aan kabels en leidingen gepland waardoor de straat moet worden opengebroken. Het Stratumseind blijft wel bereikbaar maar de werkzaamheden kunnen lichte hinder veroorzaken, aldus de gemeente.
De herinrichting van het Stratumseind is onderdeel van de herinrichting van de gehele binnenstad. Daarbij worden onder meer de rode tegeltjes vervangen. De gehele operatie moet in 2026 zijn afgerond.
Laat je reactie achter