Volt vindt dat vergunning voor stripshow ‘bruisend nachtleven’ in de weg staat
De gemeenteraadsfractie van Volt is het niet eens met de beslissing van burgemeester Dijsselbloem, om ‘pop-up stripclub’ Striptopia een vergunning te laten aanvragen.
Striptopia werd enkele jaren eerder opgericht door Design Academy-student en ex-stripper Maggy Saunders, met als doel strippers meer 'financiële en politieke macht te geven' over de wijze waarop ze hun beroep uitoefenen.
Volt vindt daarom dat Striptopia een meerwaarde heeft voor de ‘queer en vrijgevochten subcultuur’ en daarmee bijdraagt aan de wens om van Eindhoven een bruisende stad te maken. De officiële waarschuwing die het Stroomhuis kreeg door het bieden van een podium aan het evenement schiet de raadsfractie daarom in het verkeerde keelgat.
Ontmoediging
Ook vindt de fractie dat er onderscheid gemaakt moet worden tussen pornografische en erotische uitingen enerzijds, en prostitutie anderzijds. Nu vallen allebei die categorieën onder dezelfde vergunning. Tenslotte meldt de fractie dat met haar opstelling, het college ‘creatieve ondernemers’ ontmoedigt.
“Onze handhavers zagen het evenement worden aangekondigd als een striptease show. Ze wilden de organisatoren daarom een dwangsom opleggen omdat er geen vergunning was voor een dergelijke act”, zo antwoordt Dijsselbloem op de rondvraag van Volt. “Dat leek me gezien de context en het karakter van de show geen juiste beslissing.”
Vergunning
“Daarom hebben we besloten na afloop van het evenement de organisatoren een brief te sturen met de mededeling dat er in de toekomst contact moet worden opgenomen met de afdeling Vergunningen van de gemeente, zodat bekeken kan worden wat voor vergunning er nodig is.”
Met de lezing dat door een vergunningsaanvraag het Eindhovense nachtleven een hak wordt gezet, of dat ondernemers worden ontmoedigd, kan Dijsselbloem zich niet vinden. “De brief kan streng overkomen, maar is zo niet bedoeld. Er zit geen oordeel in over het evenement, alleen dat er mogelijk een vergunning vereist is”, aldus Dijsselbloem.
Laat je reactie achter