Studio040| San van Suchtelen

Verre schoolreizen in de ban? Stedelijk College vliegt nog één keer naar Indonesië

Er lijkt een eind te komen aan verre vliegreizen van middelbare scholen. Het Van Maerlantlyceum heeft in het kader van duurzaamheid vliegreizen naar verre landen geschrapt. Bij het Stedelijk College en het Frits Philips zijn ze nog niet zo ver dat ze vliegreizen helemaal in de ban doen.

“Wij zijn een eco-school en daarin betrekken wij onze leerlingen bij het duurzaam denken en daar hoort het stoppen met vliegen bij”, legt Alexia Dirksen, directeur van het Van Maerlant, uit. “Vroeger gingen we naar Rome, die reis hebben we nu vervangen door Trier.” 

“We zagen dat onder de leerlingen een enkeling teleurgesteld was, maar we zien ook erg veel begrip, ook van de ouders”, zo zegt de conrector. 

Indonesië

In tegenstelling tot het Van Maerlant, heeft het Stedelijk College wel nog een verre reis op de planning staan. Leerlingen van de school kunnen namelijk uitzien naar een reis naar Indonesië. Al zou dat zomaar de laatste keer kunnen zijn. “We gaan inderdaad nog één keer naar Indonesië, maar kijken wel naar oplossingen. We zijn nu in overleg of we dat hierna nog moeten doen.”

'Willen niet meer vliegen'

“Wij willen onze leerlingen opleiden tot wereldburgers”, zegt van Drongelen. “Maar we proberen nu al zo veel mogelijk met de bus en trein te doen. We willen eigenlijk niet meer vliegen.”

Datzelfde geld voor het Frits Philips. “Je kan niet je leerlingen vertellen hoe belangrijk het is om duurzaam te leven, om vervolgens zelf het vliegtuig te pakken”, zegt bestuurder Martin van den Berg. “Nu gaat nog één groep jaarlijks met het vliegtuig naar Rome. Dat blijft voorlopig ook zo verwacht ik. Maar andere activiteiten, zoals een reis naar Toscane voor de tekenklas, die is verplaatst naar Nederland.”

Financiële redenen

De keuze om al dan niet het vliegtuig te pakken, is ook ingegeven door financiële redenen, zegt Van den Berg. “Het vliegtuig naar Rome pakken is gewoon goedkoper. De bus duurt langer, maar je moet hem ook een week lang huren. Terwijl het vliegtuig pakken en in Rome alles met het OV doen, goedkoper is. En als je een dagje buiten de stad wilt doorbrengen, is het goedkoper om in Italië een bus te huren”, aldus de bestuurder.

Laat je reactie achter

advertentie Banner woningbaas
Oranje-Rood wint nipt van HDM
HOCKEY

Oranje-Rood wint nipt van HDM

HOCKEY

Oranje-Rood wint nipt van HDM

De spelers van Oranje-Rood hebben ook de tweede wedstrijd van het seizoen gewonnen. In eigen huis werd HDM met 2-1 verslagen.

Bandenprikker slaat toe bij minimaal twaalf auto's in dezelfde straat
112

Bandenprikker slaat toe bij minimaal twaalf auto's in dezelfde straat

Een nare verrassing voor bewoners van de Mendelssohnlaan in Eindhoven. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een vandaal bij minimaal twaalf auto's in die straat de banden lekgestoken. De bandenprikker kon worden aangehouden door de politie.

PSV Vrouwen maakt korte metten met AZ
VROUWENVOETBAL

PSV Vrouwen maakt korte metten met AZ

De speelsters van PSV hebben zondag geen spaan heel gelaten van AZ. De ploeg van Roeland ten Berge won met 5-1.

Jos (72) leeft in zijn zelfgebouwde fantasiewereld: 'Een heel fijn gevoel'
KLEIN MADURODAM

Jos (72) leeft in zijn zelfgebouwde fantasiewereld: 'Een heel fijn gevoel'

Jos van Gils (72) uit Son en Breugel was een groot deel van zijn leven tandtechnicus. Je zou het niet meteen achter hem zoeken dat zijn tuin vol staat met kleine huisjes, kastelen en fantasiebouwwerken die hij zelf heeft gemaakt.

Dode gevonden in Eindhoven
112

Dode gevonden in Eindhoven

Op de John F. Kennedylaan in Eindhoven is zondagochtend een dode gevonden.

Politie vindt levend schaap in kofferbak auto: 'Nog niet meegemaakt'
112

Politie vindt levend schaap in kofferbak auto: 'Nog niet meegemaakt'

Een opmerkelijke vondst op de A2 bij Boxtel in de nacht van zaterdag op zondag. De politie trof in de kofferbak van een auto een levend schaap aan. Het dier bleek afkomstig te zijn van een kinderboerderij in Eindhoven.

advertentie Banner woningbaas
Jos (72) leeft in zijn zelfgebouwde fantasiewereld: 'Een heel fijn gevoel'
KLEIN MADURODAM

Jos (72) leeft in zijn zelfgebouwde fantasiewereld: 'Een heel fijn gevoel'

Jos van Gils (72) uit Son en Breugel was een groot deel van zijn leven tandtechnicus. Je zou het niet meteen achter hem zoeken dat zijn tuin vol staat met kleine huisjes, kastelen en fantasiebouwwerken die hij zelf heeft gemaakt.

Dode gevonden in Eindhoven
112

Dode gevonden in Eindhoven

Op de John F. Kennedylaan in Eindhoven is zondagochtend een dode gevonden.

Politie vindt levend schaap in kofferbak auto: 'Nog niet meegemaakt'
112

Politie vindt levend schaap in kofferbak auto: 'Nog niet meegemaakt'

Een opmerkelijke vondst op de A2 bij Boxtel in de nacht van zaterdag op zondag. De politie trof in de kofferbak van een auto een levend schaap aan. Het dier bleek afkomstig te zijn van een kinderboerderij in Eindhoven.