Verlies tegen Heerenveen kan PSV 25 miljoen kosten: 'Van levensbelang'
Trainer Ruud van Nistelrooij noemde vrijdagmiddag een tweede plaats voor PSV in de eindstand van de Eredivisie van levensbelang. En dat is niet gek, want één plek lager eindigen op de ranglijst kan enorme gevolgen hebben.
Zondag tegen SC Heerenveen kunnen de Eindhovenaren zich verzekeren van de tweede plaats. Het verschil tussen deelname aan de Europa League en de Champions League kan oplopen tot ongeveer 25 miljoen euro.
De tweede plek betekent deelname aan de voorronde Champions League, de derde plek geeft juist recht op voorronde Europa League. Als PSV de Champions League bereikt, krijgt het een kleine 30 miljoen. Plaatsing voor de Europa League levert maar 3 tot 4 miljoen op. PSV valt niet om als het toch nog derde wordt, maar een enorm verschil is het wel. \
We hebben de ervaring van afgelopen jaar en we weten wat beter of anders moet
PSV-coach Ruud van Nistelrooij
En dan is het nog maar de vraag of het hoofdtoernooi behaald wordt. De afgelopen twee jaren bereikte PSV via een tweede plek de voorronden van de Champions League, maar strandde de Eindhovense formatie steeds in het zicht van de haven.
Als je via de voorronden van de Champions League in de Europa League belandt, krijg je een verliezerspremie van rond de 5 miljoen euro. Dat is al meer dan bij rechtstreekse kwalificatie voor de Europa League.
Live verslag
PSV - Heerenveen wordt gespeeld op zondag om 14.30 uur in het Philips Stadion. Het duel is live te volgen via Studio040 Radio.
En dus noemde Van Nistelrooij vrijdag het binnenhalen van plek twee van ‘levensbelang’. “Daarna ga je kijken hoe je in de Champions League kan komen. We hebben de ervaring van afgelopen jaar en we weten wat beter of anders moet”, vertelde de trainer.
Daarvoor moet het zondag afrekenen met SC Heerenveen. Mocht dat niet lukken, dan is er een herkansing met de uitwedstrijd tegen AZ. Maar dat wordt veel moeilijker dan de thuiswedstrijd tegen de Friezen. Eerder dit seizoen verloor PSV op eigen veld van de club uit Alkmaar.
Ik verwacht dat Heerenveen zondag wel wil voetballen aangezien het zelf ook een resultaat nodig heeft
PSV-coach Ruud van Nistelrooij
Toch is Heerenveen ook geen makkie. De club strijdt met RKC om plek acht en de play-offs voor Europees voetbal. “Het is een sterk voetballende ploeg die ook goed verdedigend kan spelen. Maar ik verwacht dat ze zondag ook wel wil aanvallen omdat ze zelf ook een resultaat nodig heeft”, zei Van Nistelrooij optimistisch.
Ook over de fitheid van de selectie was PSV's trainer positief. Ismael Saibari keert terug in de wedstrijdselectie en dus zijn alleen de langdurig geblesseerden Armando Obispo en Mauro Júnior afwezig.
Laat je reactie achter