Verdachten Vestdijkmishandeling voor de rechter
De twee Nederlandse verdachten van de mishandeling op de Vestdijk wordt poging tot doodslag en poging tot zware mishandeling ten laste gelegd. Het tweetal moet maandag 13 mei voor de rechtbank in Den Bosch verschijnen.
De jongens van 15 en 17 jaar oud meldden zichzelf op het politiebureau in Eindhoven nadat beelden van de mishandeling op televisie werden vertoond.
De zitting van aankomende maandag is een zogeheten regiezitting. Daarbij wordt voornamelijk een planning gemaakt voor het verdere verloop van de rechtszaak. De zaak wordt achter gesloten deuren behandeld omdat de twee verdachten minderjarig zijn.
De officier van justitie beslist volgende week over eventuele vervolging van de vier Vlaamse verdachten. Het Antwerpse hof besloot eerder dat twee van hen aan Nederland moeten worden uitgeleverd. Zij zijn in beroep gegaan tegen die uitspraak.
Op 4 januari mishandelden een groep jongens een 22-jarige man uit Oirschot op de Vestdijk in Eindhoven. Het slachtoffer werd zwaar toegetakeld en bewusteloos aan zijn lot over gelaten.
Laat je reactie achter