TU/e organiseert symposium ter ere van Internationale Vrouwendag
Woensdag 8 maart houdt de Technische Universiteit Eindhoven een symposium om Internationale Vrouwendag te vieren. Op het evenement zijn veel verschillende sprekers, van wetenschappers tot topsporters.
Zo is wetenschapper en ondernemer Dan Jing Wu één van de sprekers op het evenement. Wu werkt aan een nieuwe techniek voor borstreconstructie, voor vrouwen die bijvoorbeeld door borstkanker aan hun borst geopereerd moesten worden.. Ook ondernemer en TU/e-alumna Kjille Hoeben en onderzoeker annex topbeachvolleyballer Esther Cramer maken hun opwachting.
“Het is enorm belangrijk om Internationale Vrouwendag te vieren”, zegt bestuursvoorzitter Robert-Jan Smits van de TU/e. “De TU/e heeft heel veel vrouwelijk talent en dat willen we graag aan de wereld tonen. Tegelijkertijd moeten we blijven werken aan echte gelijkheid, en een betere genderbalans. We zetten daar als TU/e sterk op in, ook omdat de wereld meer vrouwelijke ingenieurs en wetenschappers hard nodig heeft voor excellent onderzoek, innovatie en creativiteit”, aldus Smits.
Iran
Op het symposium krijgt ook de Iraanse gemeenschap binnen de TU/e de kans om de situatie rond vrouwenrechten in Iran te belichten. De Iraanse gemeenschap op de TU/e bestaat uit enkele honderden mensen.
De situatie rond vrouwenrechten in Iran is al langer onderwerp van discussie. De Iraanse gemeenschap in Eindhoven organiseerde daarom ook al meerdere protestacties.
Laat je reactie achter