Studenten moeten Gestelse Ontginning leefbaarder maken
Studenten van Fontys Hogescholen en het Summa College gaan aan de slag in de wijk Gestelse Ontginning om de leefbaarheid onder de oudere inwoners van de buurt te vergroten.
De studenten richten zich daarbij vooral op de rol van woongemeenschap Genderhof in de wijk.
“In het voormalige zorgcentrum Genderhof wonen tegenwoordig vooral mensen die met spoed een tijdelijke woonruimte nodig hebben, zoals arbeidsmigranten, vluchtelingen en mensen die na een scheiding zonder woonruimte zitten”, laat Fontys weten.
“De studenten onderzoeken in eerste instantie wat de talenten en krachten van de bewoners zijn. Daarna wordt bekeken hoe die gekoppeld kunnen worden aan de behoeften en kwaliteiten van de ouderen in Gestelse Ontginning”, zo laat de onderwijsinstelling weten.
'Sterkere gemeenschap'
Het project moet ervoor zorgen dat er een sterkere gemeenschap ontstaat in de buurt. Vooral studenten van Sociale Studies met de minor ‘Community Development’ [gemeenschapsontwikkeling, red.], zullen zich met het project gaan bezig houden, maar ook andere studenten van andere opleidingen kunnen een helpende hand bieden, laat Fontys weten.
Naast Gestelse Ontginning worden in Achtste Barrier en Woensel-Zuid soortgelijke projecten gestart. Ook Wooninc., GGzE en WIJeindhoven werken mee aan het project.
Laat je reactie achter