Onderzoek naar kunstroof op pauze door zware mishandelingen
Nog geen twee weken geleden werden er zes schilderijen gestolen uit de galerie van VDL Art in de Heuvel, maar het is nu angstvallig stil rondom de kunstroof. Terwijl de galeriehouders afwachten, heeft de politie zijn handen vol aan andere zaken.
Galeriehouder Jan van de Loo had gehoopt dat hij ondertussen al wat meer wist over de zaak. "Het is een beetje naar de achtergrond geschoven. We krijgen niks mee, van de politie niet en niet in de wandelgangen." Er komt volgens Van de Loo wel af en toe een wijkagent langs, maar verder verloopt het contact met de politie wat stroef. "Ik heb echt geen idee waar de politie nu is in het opsporingsproces. We horen niks."
"Aan de ene kant is geen nieuws ontvangen juist goed nieuws, maar dat is in deze situatie anders. We willen zo veel mogelijk contact." Van der Loo blijft relativeren. "Aan de andere kant heb ik geen ervaring met inbraken en zaken als deze, dus ik vind het ook moeilijk in te schatten hoe zoiets in zijn werk gaat."
Prioriteiten
Een woordvoerder van Politie Oost-Brabant laat weten met de zaak bezig te zijn, maar momenteel voorrang te moeten verlenen aan andere zaken. "Er liggen op dit moment drie aangiftes van ernstige mishandeling die voorrang krijgen. Als er meer ruimte is kunnen we verder met de aangifte van deze diefstal. We willen benadrukken dat dit niet betekent dat het onderzoek is stop gezet, de eerste onderzoekshandelingen zijn verricht. "
Op welke termijn de politie verwacht het onderzoek op te pakken, kan hij niet zeggen. "Over het onderzoek inhoudelijk willen we op dit moment niets delen, dat zou het onderzoek kunnen schaden."
Contact
Het signaal dat de galeriehouder weinig hoort van de politie en de stilte lastig vindt, nemen we uiteraard serieus", aldus de woordvoerder. "Er is inmiddels contact met hem opgenomen om één en ander persoonlijk toe te lichten."
Laat je reactie achter