Stichting Samen voor Eindhoven viert 10-jarig bestaan
Samen voor Eindhoven viert haar tienjarig bestaan. De stichting brengt het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties bij elkaar. Hierdoor zetten duizenden medewerkers van onder meer ASML, Philips en kleinere bedrijven zich in voor lokale goede doelen.
Er was tien jaar geleden een groeiende behoefte aan ondersteuning van vrijwilligers bij maatschappelijke organisaties in de Brainport-regio. Sociaal ondernemer Esther Hofstede zag een kans om bedrijfsleven en non-profitorganisatie aan elkaar te koppelen.
“We komen in actie voor een verbonden samenleving en voor mensen die het moeilijk hebben”, aldus Hofstede die laat weten dat de afgelopen tijd de vraag naar hulp steeds groter wordt.
“Samen met onze partners hebben we bijvoorbeeld al langer een geldzorgenprogramma. Dat programma krijgt nu nog meer aandacht. We zorgen ervoor dat de mensen uit bedrijven die het relatief goed hebben uit hun bubbel komen voor de mensen die het moeilijker hebben. Ook hebben we nog steeds de jassen inzamelactie voor mensen die het hard nodig hebben."
Vroeger liep je met een boogje om ze heen. Nu heb je meer begrip en empathie voor ze
Esther Hofstede, oprichter Samen voor Eindhoven
Niet alleen anderen worden geholpen, maar ook de vrijwilligers zelf veranderen, zo ziet Hofstede de laatste jaren. “Mensen komen meer in contact met thuis- en daklozen. Daardoor gaan mensen zich anders opstellen richting kwetsbare mensen. Vroeger zouden vrijwilligers misschien met een boogje om die groep heen lopen, nu hebben ze meer begrip en empathie. Het lijntje tussen hen is dunner geworden.”
Eigen ervaring
En dat is belangrijk vindt Hofstede. Daarbij kan Hofstede bogen op eigen ervaring. “Ik ben dit tien jaar geleden begonnen alleen op een zolderkamertje toen mijn zus kampte met een drugsverslaving. Ik ben haar toch blijven helpen. En wat ik destijds nog niet zag, misschien omdat ik jong was of omdat het te dichtbij was, is hoe belangrijk het is om de ander te accepteren zoals die is. Met een open blik en hart”, aldus Hofstede
Laat je reactie achter