Scholieren leren omgaan met een spuitbus
Leerlingen van basisscholen krijgen deze week een cursus graffiti. Niet om hun wijk onder te kliederen, maar om artistiek weer te geven wat er bijzonder is aan hun eigen wijk.
Deze week staat de Berenkuil in het teken van het project Street Poem Pieces. Negen scholen uit negen verschillende wijken versieren de muren met graffiti-stukken die elk een stadsdeel van Eindhoven vertegenwoordigen.
Het thema van het project is ‘het favoriete plekje in eigen wijk’. Het thema ‘de wijk’ werd eigenlijk vorig jaar al gekozen, vanwege het 100 jaar bestaan van de stad Eindhoven. De het coronavirus kon dat toen niet doorgaan. Nu kan dat wel. Organisatie Dynamo en bibliotheek Eindhoven werkte samen aan dit project dat graffiti en poëzie combineert. Door een piece van elke wijk in de Berenkuil te hebben wilde de organisatie de hele stad representeren.
De kinderen schreven een gedicht over hun wijk door daar rond te lopen. Met behulp van graffiti-artiesten leerden ze hoe de tekst kon worden omgezet tot beeld. Deze week versiert elke klas een tunnel met hun kunstwerken.
Op 21 juni kiest een vakjury met schrijver Henk van Straten en Dave van de Berg van Dynamo hun favoriete piece van elke klas. De stad kiest vervolgens via sociale media hun top drie. Op 1 juli wordt de winnaar bekend gemaakt. Het winnende groepje mag hun Street Poem tijdens Step in de Arena in September nogmaals plaatsen.
Laat je reactie achter