PSV'er Kika van Es hangt voetbalschoenen aan de wilgen
PSV'er Kika van Es hangt na veertien seizoenen op het hoogste niveau haar voetbalschoenen aan de wilgen. De 31-jarige verdedigster kwam gedurende haar loopbaan 75 keer in actie voor PSV, waarin ze vier keer het net vond. In 2017 werd Kika van Es Europees Kampioen met het Nederlands elftal.
De profcarrière van Van Es begon bij Willem II. Waarna ze na een avontuur bij VVV-Venlo bij PSV terechtkwam in 2012. Uiteindelijk zou ze vier seizoenen in Eindhoven spelen, alvorens de overstap te maken naar Achilles '29. Daarna speelt ze onder andere een jaar in Engeland bij Everton FC en is actief voor FC Twente en Ajax. In Enschede wordt ze twee keer landskampioen.
Terugkeer op het oude nest
In de zomer van 2022 besluit ze terug te keren bij PSV Vrouwen. Bij het ondertekenen van haar contract vertelt ze: “PSV is mijn club, dat is altijd zo geweest en altijd ook gebleven." Uiteindelijk draagt Kika van Es 75 keer het rood-wit van PSV. Ook komt ze 77 keer uit voor het Nederlands elftal.
Na dit seizoen komt een einde aan haar voetballoopbaan. “Het is de beste keuze, maar het is nooit een leuk besluit na zo’n carrière", vertelt ze daarover.
Laat je reactie achter