Politiek Geldrop-Mierlo blij met extra miljoen voor inwoners in de knel
De gemeenteraad van Geldrop-Mierlo heeft groen licht gegeven voor een steunpakket aan inwoners en organisaties die in de problemen zijn gekomen door de stijgende prijzen. “We kunnen niet afwachten wat Den Haag doet.”
Tijdens een debat dinsdagavond bleek er volop steun voor een koopkrachtplan van het gemeentebestuur van CDA, DPM en DGG. Het college wil hier bijna 1 miljoen voor vrijmaken. Acht ton is voor huishoudens die nauwelijks meer rond kunnen komen als gevolg van de inflatie. Een kleine twee ton gaat naar maatschappelijke organisaties, die de tering naar de nering moeten zetten.
Ingrijpen
“Deze lokale aanpak voor 2023 is nodig, denken we. Het moet voorkomen dat veel inwoners in de schulden komen. Of dat stichtingen gaan omvallen. Wat Den Haag doet met allerlei compensatiemaatregelen, is niet genoeg. We moeten nu ingrijpen om erger te voorkomen”, legde wethouder Peter Looijmans uit.
Bereik
Dat verhaal vond weerklank bij de gemeenteraad. De acht partijen staan achter het plan. Wel vragen ze zich af of de bewoners, voor wie het steunpakket is bedoeld, wel worden bereikt. “Het is nu niet altijd eenvoudig voor veel mensen om de juiste informatie te vinden op de gemeentewebsite. Daarmee is de drempel nog te hoog”, vertelt Monique van de Stolpe van de fractie van Samen.
CDA, VVD, GroenLinks en D66 delen die zorgen. “We moeten zorgen dat mensen bij ons in beeld zijn. Ook moeten inwoners ons kunnen vinden. Een andere communicatiecampagne is daarom nodig”, aldus Esther Gruintjes van D66. “Mensen moeten weten dat ze ergens voor in aanmerking komen”, vult Amber van Eersel van GroenLinks aan. Ook Emma Vrijberg wijst op nieuwe manieren van communiceren. “We moeten ook social media inzetten.”
Ondernemers
DPM en CDA vroegen zich af waarom er geen lokale steunmaatregelen zijn voor ondernemers in Geldrop-Mierlo. “Ook zij hebben veel last van de inflatie”, zei Irene Neele-Janssen. Volgens Looijmans is dat een bewuste keuze. “De nood onder burgers en maatschappelijke organisaties is het hoogst.”
Laat je reactie achter