Philips: ‘Onderzoeksresultaten slaapapneu-apparaten bemoedigend’
De eerste onderzoeksresultaten naar de slaapapneu-apparaten van Philips, hebben bemoedigde resultaten opgeleverd. Dat laat Philips weten in een update.
In 2021 kwam aan het licht dat sommige van de slaapapneumachines van het zorgtechnologiebedrijf in sommige gevallen verbrokkeld schuim uitstootte. Dat werd vervolgens ingeademd door de gebruiker van de machine, wat gezondheidsrisico’s met zich meebracht.
Philips startte vervolgens een terugroepactie die het bedrijf honderden miljoenen euro's kost. De eerste testen van de slaapapneu-apparaten, tonen echter hoopgevende resultaten.
Schuimstukjes
Van de apparaten die klachten opleverden, was het overgrote deel – 68 procent – een eerste generatie DreamStation. Een ruime 60.000 van die apparaten werd getest. De uitkomst was dat de uitstoot van schuimstukjes, vooral voorkomt bij apparaten die met een ozonreiniging werden schoongemaakt. Dat laatste is iets dat door de FDA, het Amerikaanse voedsel- en medicijnenautoriteit , werd ontraden.

Gel
Apparaten die niet met ozon werden schoongemaakt, daarvan ontbond het schuim in maar 0,5 procent van de gevallen, meldt Philips. Met ozonreiniging schoot dat aantal omhoog naar 7 procent. Daar komt nog bij, dat in de meeste gevallen waarbij het gebruikte schuim in de apparaten ontbond, het niet verbrokkelde, maar eerder een gelachtige substantie werd. In dat geval werd het schuim ook niet (direct) door het slaapapneu-apparaat worden uitgestoten, zo meldt Philips.
Het Eindhovense bedrijf verwacht dat alle tests over een paar maanden zijn afgerond. Philips heeft inmiddels 2,7 miljoen vervangingsapparaten en reparatiekits geproduceerd.
Laat je reactie achter