Overwinning PSV op NEC: ‘De wedstrijd voelde als tussendoortje’
PSV heeft afgelopen weekend in Eindhoven met 3-0 gewonnen van NEC. Yannick Elling deed verslag van de wedstrijd namens Studio040. Hij blikt terug op de wedstrijd van 30 oktober.
Volgens Elling was de wedstrijd een tussendoortje. “Afgelopen donderdag speelden ze nog tegen Arsenal, waarbij PSV boven zichzelf uitsteeg. Dan moet je je daarna opladen tegen een NEC dat nog weinig heeft gewonnen dit seizoen.”
Na nog geen twintig minuten viel PSV binnen met de eerste treffer van El Ghazi. “Hoewel de verdediging van NEC toch best goed was. NEC stond met vijf man achterin dus het was nog niet zomaar gedaan voor de thuisclub.” Door dat vroege doelpunt had iedereen het gevoel dat het wel goed moest komen, zegt Elling. “PSV hoefde daardoor niet tot het gaatje te gaan. Ze konden zichzelf sparen voor de belangrijke wedstrijd tegen Ajax komend weekend."
PSV houdt tegenstanders op nul
In de tweede helft schoot PSV uit de startblokken. Na iets meer dan een minuut spelen kregen de Eindhovenaren een strafschop mee, toen Simons naar de grond werd gewerkt. Die werd benut: De Jong scoorde het doelpunt. Voor NEC-keeper Cillessen was dit de elfde keer dat hij de penalty niet tegen kon houden. In de 84e minuut schoot Madueke voor PSV de 3-0.
Als ze deze twee wedstrijden allebei winnen dan staan ze heel dicht op de koploper van het klassement richting de winter en dat zou wel prettig zijn.”
Yannick Elling, sportverslaggever
Het is de tweede wedstrijd op rij waar PSV de tegenstanders op nul kan houden. “Afgelopen weken konden er standaard een of meer tegendoelpunten worden opgeschreven. De wedstrijd tegen Arsenal maakte daar een einde aan. Een ook NEC scoorde niet tegen. Dat is winst voor PSV.”
Elling verwacht dat PSV tot grote hoogte kan stijgen. “Ze komen er weer lekker in. PSV zou een goed resultaat kunnen halen in Amsterdam komend weekend, maar dat is altijd lastig.” De uitslag tegen Ajax zal ook bepalen hoe ze bij AZ voor de dag gaan komen de week erna. “Als ze deze twee wedstrijden allebei winnen dan staan ze heel dicht op de koploper van het klassement richting de winter en dat zou wel prettig zijn.”
Laat je reactie achter