Opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen in de stad bekend
De locaties voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen in Eindhoven zijn bekend. De gemeente heeft acht plekken aangewezen waar vluchtelingen terecht kunnen.
In totaal moet in Eindhoven plaats komen voor 750 vluchtelingen. Eerder werd al bekend dat er locaties komen aan de Strausslaan, Claralaan, Kronehoefstraat en Luchthavenweg. Aan de Broodberglaan komt er een school voor Oekraïense kinderen die basis- of middelbaar onderwijs moeten volgen.
Naast deze locaties komt er op nog opvangruimte bij Park Glorieux aan de Geldropseweg. Bij het Gezellenhuis aan de Edisonstraat, aan de Kastanjelaan en aan de Generaal Horocksstraat. Deze locaties kunnen bovendien voor langere tijd in gebruik worden genomen. De andere locaties zijn in principe voor slechts zes maanden beschikbaar.
Op het moment zijn er zo'n 310 Oekraïners opgevangen op locaties in Eindhoven en randgemeenten. 240 van hen zitten in de verschillende opvanglocaties in Eindhoven. Daarnaast zijn er zo'n 170 Oekraïners opgevangen bij particulieren in de stad.
'Starters en statushouders'
De gemeente laat weten dat de opvang van vluchtelingen bovenop de enorme woningnood komt die Eindhoven teistert. Daarom zet de gemeente in op extra woningen. "De komende maanden zullen we op grote schaal verplaatsbare woningen gaan realiseren om niet alleen aan de opgave ten behoeve van de Oekraïense vluchtelingen te voldoen, maar ook aan die van de statushouders, starters, studenten en arbeidsmigranten die dringend op zoek zijn naar een huis", zo schrijft de gemeente.
Gastgezinnen
Daarnaast wil gemeente Eindhoven mensen die vluchtelingen willen opvangen daartoe de gelegenheid geven. Een gastgezin kan voor het in huis nemen van een Oekraïens gezin zich beroep op de ‘hospita-regeling’. Mensen die in de bijstand zitten en een gezin willen opvangen, hoeven niet te voldoen aan de kostendelersnorm
Leefgeld
Tenslotte laat de gemeente weten dat er landelijk werk wordt gemaakt van leefgeld voor Oekraïners. Tot dat geregeld is neemt de gemeente die taak op zich. Oekraïense vluchtelingen kunnen op die manier 60 euro per week krijgen.
In totaal kost de opvang van Oekraïners in de stad zo’n 3,8 miljoen euro. Die kosten worden volledig vergoed door de rijksoverheid.
Laat je reactie achter