Onenigheid in gemeentebestuur Geldrop-Mierlo over regenboogvlag
Er is onenigheid ontstaan in het gemeentebestuur van Geldrop-Mierlo over het al dan niet uithangen van de regenboogvlag.
De gemeentefracties PvdA, GroenLinks, Samen en D66 verzochten het college de regenboogvlag te hijsen. Dit naar aanleiding van anti-LHBTI-wetgeving in EU-land Hongarije.
De fracties kregen echter nul op rekest. Het college van de gemeente zou hebben laten weten dat het gaat om een internationale kwestie, dat er wereldwijd 71 landen anti-homobeleid voeren en dat in actie komen met een symbool niet helpt en bijdraagt aan symboolinflatie.
Dat is de vier fracties in het verkeerde keelgat geschoten. Dat laat woordvoerder van de fracties weten. “Deze verklaring vinden wij tenenkrommend, frustrerend en diep teleurstellend. Dit is geen college van regenboogkleuren. Ze voelen niet aan hoe belangrijk het is om solidariteit uit te stralen. Misschien zijn onze verwachtingen wel iets te hoog. Wat kan je tenslotte verwachten van een college dat zelf geen enkele vorm van diversiteit in zich heeft", aldus de woordvoerder.
‘Ga je schamen’
Ook Astrid Oosenbrug, voorzitter van de landelijke COC-organisatie laat zich horen over de kwestie. “Bizar dat veel mensen en bestuurders niet snappen waarom Hongarije en Polen, als Europese landen binnen de unie, voor ons meer emotie oproepen, met je symboolinflatie, ga je schamen”
Laat je reactie achter