'Studentendorp' TU/e razendsnel gebouwd met Veldhovense bouwblokken
Op de TU/e-campus verrijst een heus studentendorp. Er wordt hard gewerkt aan twee woontorens met samen 735 studentenwoningen die door speciale technieken razendsnel klaar moeten zijn.
Naast woningen komt er een openbare werkplaats, een ontmoetingsruimte en andere voorzieningen die samen met de studenten worden ingevuld. Doordat het dorp wordt gebouwd met prefab-elementen is de klus snel geklaard. Prefab-elementen zijn eigenlijk een soort kant-en-klare bouwblokken. De muren, vloeren, ramen van de gebouwen worden vooraf in de fabriek in elkaar gezet en vervolgens naar de bouwplaats getransporteerd.
Veldhoven
“We tekenen de muren zelf uit op het niveau van elementen die we in één stuk kunnen produceren", zegt Patrick Tops, projectmanager Byldis, dat de prefab-elementen maakt in zijn eigen fabriek in Veldhoven. "Vervolgens worden die elementen in onze eigen mallen geproduceerd. Daardoor wordt de bouwtijd ongeveer gehalveerd", aldus Tops.
Woningnood
Dit soort snelbouwwoningen helpen tegen de woningnood. Toch zijn er volgens Roy Beijnsberger, algemeen directeur Woonbedrijf, nog veel meer studentenwoningen nodig. “Met deze 735 woningen leveren we echt een flinke bijdrage aan het woningtekort onder studenten, maar we zijn er nog lang niet. Studenten staan lang op wachtlijsten, wat heel vervelend is. We kijken daarom continu naar kansen in de markt en waar we eventueel nog studentenwoningen bij kunnen bouwen.”
Vanaf komend voorjaar kunnen studenten zich aanmelden voor de woningen. In de zomer van 2024 moet het studentendorp klaar zijn.
Laat je reactie achter