Nieuw prikplan van Eindhovenaren maakt vaccineren stuk efficiënter
Twee experts van ASML en de TU/e hebben een nieuwe aanpak bedacht waardoor het vaccineren van de GGD vele malen sneller kan gaan.
Dat meldt het Eindhovens Dagblad. Bij het geven van vaccinaties wordt er met de huidige aanpak van de GGD, veel gewacht. Eerst doet iemand de administratie, daarna volgt de spuit. En als de ene medewerker formulieren invult, doet de prikker niets. Dat kan drie keer zo efficiënt, dacht een team van experts.
Het team werd begin februari in het leven geroepen om de GGD te adviseren om het logistieke deel van de vaccinatiecampagne zo goed mogelijk in te richten. Het team staat onder leiding van TU/e-hoogleraar Logistiek Frans Fransoo. Ook experts uit het bedrijfleven werken mee. Met het advies van de experts kunnen GGD’en per prikker geen 20, maar 60 spuiten per uur zetten.
Dat kan door de administratie en het prikken helemaal los te koppelen. Dus in het eerste deel van de teststraat de nodige formaliteiten afhandelen en in het tweede deel volgt de prik. Zo kunnen administrateurs en prikkers tegelijk werken. Als je twee keer zoveel administrateurs als prikkers hebt, verloopt het proces nog een stuk vlotter.
De nieuwe werkwijze is vooral geschikt voor grote of nieuwe priklocaties. De experts zijn inmiddels in contact met de GGD’en Midden Brabant en Zuidoost-Brabant.
Laat je reactie achter