Nieuw gemeentebestuur Veldhoven aan de slag
Het nieuwe gemeentebestuur van Veldhoven is officieel gestart. Vijf wethouders van de nieuwe coalitie Hart voor Veldhoven, CDA, D66 en GroenLinks/PvdA zijn beëdigd en aan de slag gegaan.
Voor de grootste partij Hart voor Veldhoven, de grote winnaar van de verkiezingen in maart, zijn Thomas van Broekhoven en Huub Stroeks geïnstalleerd. Jeroen Rooijakkers is voor GroenLinks/PvdA wethouder en Mariëlle Giesbertz voor D66. Verder zit Caroline van Brakel namens het CDA in het college van B&W. Burgemeester Marcel Delhez maakt het gemeentebestuur compleet. De portefeuilles van de bestuurders zijn in grote lijnen verdeeld. De komende weken wordt de verdere verdeling van taken nog verder uitgewerkt.
Akkoord
De gemeenteraad heeft zich inmiddels gebogen over het coalitieakkoord. De vier partijen willen onder meer dat Veldhoven beter bereikbaar is en dat er wat meer lucht komt op de lokale woningmarkt. Verder staat het betrekken van inwoners bij allerlei besluiten hoog op de agenda.
Inwonerspanels en ombudsman
Zo zouden er inwonerspanels moeten komen, die meepraten bij besluiten rond grote projecten. Verder moet er een lokale ombudsman komen en willen de nieuwe coalitiepartijen dat de gemeente meer zichtbaar is in de wijken.
Duurzame initiatieven
Op het terrein van duurzaamheid zouden bewoners en ondernemers subsidie moeten krijgen voor schone en energiezuinige initiatieven. Ook moeten er meer laadpalen komen. Verder moet er meer ruimte komen voor fietsers en voetgangers. Het openbaar vervoer wordt ook gestimuleerd. Om de rattenoverlast in het dorp tegen te gaan, willen de vier partijen dat er betere controles komen bij het buitenzetten van afval.
Woningnood
Hart voor Veldhoven, CDA, D66 en GL/PvdA benoemen verder dat er voor 2030 zeker 5000 woningen moeten worden bijgebouwd. ‘De discussie voor een eventueel hoger aantal woningen voeren we in de gemeenteraad’, schrijven ze.
Om de woningnood verder aan te pakken staat de nieuwe coalitie open voor hoogbouw en alternatieve woonvormen, zoals meer tiny houses. Verder wil de coalitie een zelfbewoningsplicht invoeren, om beleggers buitenspel te zetten. Tot slot zou dertig procent van de nieuwbouw sociale huur moeten zijn.
De afgelopen vier jaar werd Veldhoven bestuurd door een coalitie van VVD, GBV en PvdA.
Laat je reactie achter