Van Maerlantlyceum opgeschrikt door leerling met mes op zak
Een leerling van het Van Maerlantlyceum is vorige week maandag opgepakt nadat bleek dat hij een mes op zak had.
Dat werd duidelijk nadat de jongen een handgemeen had met een andere jongen. Hij trok het mes niet, maar door het conflict werd wel duidelijk dat hij het steekwapen bij zich droeg.
De politie wil weinig loslaten over het incident, omdat het een minderjarig persoon betreft. “De verdachte is op maandag aangehouden. Dat is rustig verlopen”, zegt een woordvoerder. Diezelfde avond is de jongen nog vrijgelaten.
De school heeft naar aanleiding van het incident een brief gestuurd naar de ouders van leerlingen. Het betrof een ruzie ‘die al een tijdje bleek te sudderen’. “Een pestgeval, dat zonder ons weten al een tijdje speelde”, zegt waarnemend rector Alexia Dirksen van het Van Maerlant.
Veiligheid
“Als school wil je natuurlijk allereerst een veilige omgeving bieden”, zegt Dirksen. “Dat zoiets gebeurt vinden we daarom heel erg. We hebben alles direct gecommuniceerd aan de ouders, dat werd gewaardeerd. Het incident hebben we, nadat het is voorgevallen, met de leerlingen besproken in de klassen. Klassen waar het voorval nog na dreunt – en dat geldt ook voor individuele leerlingen, kunnen terecht bij docenten”, aldus de rector.
'Passende maatregelen'
Over hoe de school optreedt tegen de leerling wil Dirksen weinig kwijt, de privacy van de desbetreffende leerling gaat voor, zegt Dirksen. "Maar we treffen passende maatregelen", aldus de rector.
Laat je reactie achter