'Met verkeersmaatregelen overlast van Eeneind-West voorkomen'
De gemeenteraad van Geldrop-Mierlo heeft maandag unaniem een motie aangenomen over de situatie rond beoogd bedrijventerrein Eeneind-West in Nuenen.
Het dossier is al langer een hoofdpijndossier voor Geldrop-Mierlo: Nuenen zit contractueel vast aan bedrijven die zich willen vestigen op een nog aan te leggen industrieterrein op Eeneind-West. In Nuenen zit niemand erop te wachten, maar het kost de gemeente miljoenen als het zich niet aan de afspraken houdt.
Tegelijkertijd dreigt Geldrop-Mierlo het kind van de rekening te worden. Mochten er enkele logistieke reuzen hun betrekking nemen op Eeneind-West, krijgen inwoners van Geldrop-Mierlo waarschijnlijk een groot deel van het verkeer voor hun rekening.
Informatieachterstand
Daarbij is in Geldrop-Mierlo nog altijd niet bekend met welke partijen gemeente Nuenen in zee is gegaan. Het steekt de Geldrop-Mierlose gemeenteraad dat ze wat betreft informatievoorziening een achterstand hebben op Nuenen.
Daarom wil de gemeenteraad, indien het overleg tussen de twee gemeenten niet tot een goede uitkomst leidt, bezwaar aantekenen indien Nuenen de vergunning verleent voor de bouw van het bedrijventerrein op Eeneind-West.
Verkeersmaatregelen
En als ook dat niet het gewenst effect heeft, heeft Geldrop-Mierlo nog een mogelijke stok achter de deur: verkeersmaatregelen die ervoor zorgen dat ‘de bereikbaarheid en leefbaarheid’ van de gemeente niet te veel wordt belast. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat het bedrijventerrein via Geldrop-Mierlo moeilijk bereikbaar wordt.
Laat je reactie achter