Klimaatprotest op Stadhuisplein bij beëdiging Dijsselbloem
Klimaatactivisten willen dinsdag bij de beëdiging van Jeroen Dijsselbloem als burgemeester, gaan protesteren op het Stadhuisplein. De activisten willen dat de nieuwe burgemeester de ‘klimaatnoodtoestand’ uitroept.
Daarom hopen de activisten dat er duizenden mensen op de been kunnen worden gebracht. De ‘Klimaatcrisis coalitie Eindhoven’, zoals de organisatie zichzelf noemt, mikt met het protest op een veel socialer en groener Eindhoven in 2030.
Zo moeten straten groener worden en meer zonnepanelen worden aangelegd. Er zouden meer buurttuinen komen en er moet een waterplan worden uitgerold waarmee de stad verkoeld wordt en bomen en dieren beter bij het water kunnen. Daarnaast moet ook Brainport zijn verantwoordelijkheid nemen en meer groene banen creëren.
De Klimaatcrisis coalitie roept medestanders op om 19.00 uur met groene vlaggen op het Stadhuis te verschijnen, om zo de klimaatproblematiek onder de aandacht te brengen bij de nieuwbakken burgemeester.
Laat je reactie achter