Ingrijpende vernieuwing Mathildelaan-Emmasingel van start
Op de Mathildelaan en de Emmasingel in de Eindhovense binnenstad is vanochtend een begin gemaakt met een ingrijpende opknapbeurt die in totaal een half jaar gaat duren.
De werkzaamheden beginnen met de herinrichting van de Mathildelaan en de kruising bij de Blob en de MediaMarkt. Onder de Mathildelaan wordt een nieuw riool aangelegd, dat de Gender aan het Victoriapark verbdint met de Dommel aan de Stationsweg. Als dat riool er ligt, wordt de Mathildelaan opnieuw ingericht. Het aantal rijstroken aan de zuidzijde wordt daarbij teruggebracht van twee naar één strook. De ruimte die hiermee vrijkomt wordt met een extra groene berm gevuld.
Ook de Emmasingel gaat flink op de schop. De drukke verkeersader krijgt een aantal oversteekplaatsen en verliest net als de Emmasingel een rijstrook ten faveure van groen. Tegelijk wordt ook de grond onder de Witte Dame en de Emmasingel schoongemaakt. Die raakte in het verleden vervuild door activiteiten van Philips. Voor deze sanering maakt de aannemer gebruik van bacteriën en voedingsstoffen om de vervuiling af te breken. Het afbraakproces neemt in totaal tien jaar in beslag.
Het autoverkeer zal tijdens de renovatie omgeleid worden, vooral via de Fellenoord, Vonderweg en Willemstraat. De parkeergarages van Onyx en de Lichttoren zijn tot december 2022 bereikbaar via de Willemstraat en de Lichtstraat.
Laat je reactie achter