Hoogtebeperking lijkt toch niet ideale oplossing tegen vrachtverkeer door Waalre
Gemeente Waalre wil iets doen aan de hoeveelheid doorgaand vrachtverkeer dat door Waalre-dorp rijdt. De gemeente zette in op een hoogtebeperking om het vrachtverkeer te verminderen, maar uit onderzoek blijken de nodige haken en ogen te zitten aan die oplossing.
Een hoogtebeperking zou het meest effectief zijn om de hoeveelheid doorgaand vrachtverkeer te laten afnemen, zo blijkt uit het onderzoek. Ook voor de verkeersveiligheid in het dorp zou het gunstige effecten hebben. Tegelijkertijd is het van alle mogelijke oplossingen ook de duurste.
Ook heeft een hoogte beperking de meest negatieve effecten voor bevoorrading van het dorp. Tenslotte zou er weinig draagvlak voor zijn bij belanghebbenden. Ook een doseerlicht kan op weinig draagvlak leveren, en zou bovendien de verkeersveiligheid verslechteren in het dorp.
Verbod
Een verbod dat met verkeersborden wordt aangegeven lijkt meer kans van slagen te hebben. Het benaderen van bedrijven, met het verzoek hun verkeer een andere route te laten rijden, lijkt ook een populairdere oplossing.
Voor welke oplossing wordt gekozen is nog niet duidelijk. De Waalrese gemeenteraad buigt zich in oktober over het vraagstuk.
Laat je reactie achter