Hans en Mieke in de onecht verbonden: 'Mijn droomprins komt op een trekker'
Het is, zoals in veel dorpen, een traditie tijdens carnaval in Waalre en Aalst. De boerenbruiloft. Een man en een vrouw worden 'in de onecht verbonden'. Dit keer hebben Mieke en Hans het ja-woord gegeven in het Huis van Waalre.
''Mijn prins komt niet op het witte paard maar op een trekker. Een echte boer komt natuurlijk op een trekker. Maar ja, hij is mijn droomprins'', vertelt bruid Mieke trots. Hans glimt van oor tot oor. ''Na viertig jaar heb ik mijn droomvrouw gevonden.''
Het is alweer het dertigste bruidspaar dat 'getrouwd' is. Om te kunnen 'trouwen' moeten de bruid en bruidegom wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moeten de twee uit Aalst of Waalre komen, van boerenkomaf zijn of iets met het boerenleven hebben én moet het gedrag onbesproken zijn.
'Boerenbruiloft is cement van carnaval'
Tijdens de bruiloft in Waalre komen drie verschillende carnavalsverenigingen samen en dat zorgt voor verbinding. ''De bruiloft verbindt en verbroedert. Het is het cement van carnaval'', aldus één van de genodigden.
Naast Mieke en Hans, is er ook een jeugdbruidspaar getrouwd. Feline en Sam zijn nu ook een carnavalskoppel. Feline vindt het een gek gevoel dat ze nu 'getrouwd' is met Sam maar ze vindt het wel leuk. Sam vindt het hele gebeuren maar een beetje beschamend. ''Mijn ouders zeiden dat het leuk is als ik dit deed, dus ik dacht: ik doe het dan maar voor een keertje.''
Laat je reactie achter