Geen steun voor extra geld vertrek ambtenaren
Er wordt niet 3 miljoen euro extra vrijgemaakt voor het vertrek van Eindhovense gemeenteambtenaren.
De gemeente schrapt 400 voltijdbanen, en daarom wil wethouder Depla extra geld uittrekken voor de begeleiding van ambtenaren naar ander werk. Maar de gemeenteraad ziet dat niet zitten.
De partijen zeggen dat er eerder al miljoenen hiervoor apart zijn gezet. En dat potje is nog niet leeg. Bovendien vinden ze het ongepast dat er zoveel extra geld naar werkbegeleiding van ambtenaren gaat, terwijl er fors wordt bezuinigd in de stad. Een aantal fracties vindt dat ambtenaren zelf maar op zoek moeten naar een andere baan, zonder coaching.
Eindhoven heeft een werkgarantie afgegeven voor ambtenaren die moeten vertrekken. Die loopt tot 2017. Tot die tijd zou het vertrek van personeel geregeld worden via natuurlijk verloop, maar dat lukt nog onvoldoende. De extra drie miljoen euro wil Depla uitgeven aan loopbaanadvisering, opleiding en het ontwikkelen van netwerken met potentiële werkgevers.
Laat je reactie achter