Extinction Rebellion hoopt op 500 demonstranten bij actie Eindhoven Airport
Het is vijf voor twaalf voor het klimaat. Daarom voert Extinction Rebellion aanstaande zaterdag actie in Eindhoven. Dit keer bij de luchthaven, want de activisten maken zich grote zorgen over de schade die het vliegverkeer veroorzaakt aan het klimaat. De organisatie hoopt op een opkomst van zo'n vijfhonderd demonstranten.
Doel van de demonstratie is iets teweegbrengen bij Eindhoven Airport, maar ook de overheid. Het moet, als het aan Extinction Rebellion ligt, gedaan zijn met onder meer onnodige vluchten, goedkope vliegtickets en de vervuiling.
Het is namelijk vijf voor twaalf, aldus woordvoerder Inge Kouw. "Wij hopen natuurlijk ook dat we met techniek alles kunnen oplossen, maar tegen de tijd dat die technologie er is, is het al te laat. Daarom is eerder ingrijpen beter. Nu kunnen we misschien nog zorgen dat de opwarming van de aarde onder de twee graden blijft."
'Brave' demonstratie
Bij het grote publiek is Extinction Rebellion vooral bekend door het blokkeren van snelwegen, privévliegtuigen op Schiphol en een rotonde in Eindhoven. Dit keer gaat het er een stuk braver aan toe, tenminste dat is het plan. "Ik weet niks van eventuele illegale acties", zegt Kouw.
In plaats daarvan is de demonstratie aangevraagd bij de gemeente.
Strengere geluidsnormen
Het is nog maar de vraag of de demonstratie zijn vruchten zal afwerpen, maar duidelijk is dat Eindhoven Airport sowieso pas op de plaats moet maken. Twee jaar geleden werd Eindhoven Airport namelijk al verplicht om in 2030 de geluidsoverlast met 30 procent terug te dringen. Ook ligt er de opdracht voor de luchthaven om duurzamer te worden, met schonere vliegtuigen, het gebruik van biobrandstof en een maximumaantal vluchten per jaar.
Laat je reactie achter