Eindhovens basketbalteam heeft voor iedereen een plekje
Het Eindhovense basketbalteam Almonte Heroes is er voor iedereen. Kinderen en jongeren met extra zorgbehoeften kunnen wekelijks terecht om met een bal te dribbelen.
ADHD, autisme of downsyndroom: Bij het basketbalteam in Woensel is iedereen welkom. “Het is belangrijk dat kinderen zichzelf kunnen zijn”, trainer Chantal Driessen staat langs de zijlijn om de kinderen te coachen. "Ze moeten zich vaak op school de hele dag al aan de regeltjes houden. Hier kunnen ze zich lekker uitleven.”
Dat is ook wat de spelers trekt naar de training. “Ik kan hier mijn energie kwijt”, vertelt een speler. “Soms kom ik thuis van school en heb ik nog kei veel energie die ik er hier uit kan laten”. Voor de spelers is het fijn om een plek te hebben waar ze terecht kunnen. “Je wordt hier behandeld als alle andere mensen”, laat een jonge speler weten “Gewoon aardig”.
Ontwikkeling
Het is ook een plek waar ze zichzelf kunnen ontwikkelen. “Het is concentreren, rustig kijken wat er om je heen gebeurt”, vertelt een speler. “Ik ben trots op hoe we dat als team doen.” In normale teams is daar voor sommige niet genoeg ruimte voor. Trainer Driessen legt uit: “In reguliere teams is het voor kinderen toch lastiger omdat ze die extra aandacht nodig hebben. Ze verwerken informatie toch wat anders. Daardoor voelen ze zich vaak anders dan andere kinderen en we willen juist dat ze zich prettig voelen.”
Iedereen doet mee
Het team bestaat al acht jaar en speelt ook wedstrijden. Meestal tegen teams van dezelfde club. Ook daar leren ze van. De regels van het basketbal zijn hetzelfde, alleen mag de bal niet van andere spelers gestolen worden, want dat zorgt voor conflicten. En tijdens een potje moet iedereen een keer de bal hebben gehad voordat er gescoord mag worden. Driessen: “Zo doet iedereen mee, maar leren kinderen ook rekening houden met elkaar”. Die ontwikkeling is te merken in het team. “Ik ben trots op hoe de ploeg nu communiceert met elkaar”, vertelt een speler.
Laat je reactie achter