Eindhovenaren verdeeld over voornemens: 'Ik ben er dit jaar mee opgehouden'
Gezonder eten, meer sporten en stoppen met roken. Dat zijn de meest voorkomende antwoorden op de jaarlijks terugkerende vraag welke voornemens Eindhovenaren hebben. Steeds vaker komen er antwoorden over meer rust nemen en tijd doorbrengen met vrienden.
Ik wil dit jaar genieten van het leven. Uit elke gebeurtenis valt wel iets positiefs te halen.
Voorbijganger
Voornemens. Je moet er van houden. Sommigen zweren erbij en anderen vinden het maar onzin. De inwoners van Eindhoven zijn over dit onderwerp sterk verdeeld. De één heeft een hele waslijst, de ander is nog bezig met die van twee jaar terug. Toch denken de meeste mensen er wel over na. Een voorbijganger legt uit: "Ik heb geen specifieke voornemens, maar meer doelen voor mezelf. Ik wil dit jaar meer op vakantie met vriendinnen, want dat is gezellig. Daarnaast wil ik ook stappen zetten in mijn carrière."
Sportief jaar
Naast vernieuwende voornemens en perspectieven, zijn afvallen en meer bewegen nog steeds veel genoemde doelen. Bij de Eindhovense sportschool GymTown merken ze dat ieder jaar. Eigenaar Patrick van Tuijl bereidt zich hier in de laatste maanden van het jaar al op voor. "In het midden van december zien we de inschrijvingen omhoog schieten. Bij ons werken we op afspraak, dus mensen moeten zich daadwerkelijk aanmelden voor een les. Die zitten in januari en februari een stuk voller dan daarvoor."
Of de zaal ook zo vol zit in de maanden daarna is nog maar de vraag. Veel van het winkelend publiek in Eindhoven begint niet eens aan het verzinnen van goede voornemens. "Elk jaar bedenk ik er een paar en elk jaar behaal ik er geen één. Dit jaar sla ik ze gewoon over", vertelt iemand lachend.
Laat je reactie achter