Eindhoven: grote EK-schermen op pleinen mogelijk vanaf kwartfinale
Mocht het Nederlands elftal de kwartfinale van het EK bereiken, dan staat Eindhoven het plaatsen van EK-schermen op vier locaties in de stad toe, als hiervoor vergunningen worden aangevraagd.
Dat blijkt uit een gemeentelijk document in handen van Studio040, waarin een aangepast schermenbeleid is opgenomen.
De schermen worden toegestaan op de Markt, het Willhelminaplein, het Stadhuisplein en het Stationsplein. Voor het 18 Septemberplein - waar in het verleden bij grote toernooien ook wedstrijden op een groot scherm te bekijken waren - wordt dit keer geen toestemming verleend. Of er inmiddels al vergunningen voor het plaatsen van schermen zijn aangevraagd, is niet bekend.
Voorwaarden
Het plaatsen van schermen is wel aan een aantal voorwaarden verbonden. Zo moeten op iedere locatie twee schermen worden geplaatst, om het publiek zoveel mogelijk te kunnen spreiden. Verder moet de locatie gratis toegankelijk zijn en moet een eventueel voorprogramma beperkt blijven. Het mag bijvoorbeeld niet vroeger dan een uur voor de wedstrijd worden gestart. De schermen zelf mogen pas een half uur voor het begin van de wedstrijd en tot een half uur na afloop ervan worden aan gezet.
De organisatie moet tenslotte zelf voor voldoende drinkwater, een goedgekeurd veiligheidsplan zorgen en de toestemming voor het uitzenden van de beelden zelf regelen. Voor het eerstvolgende duel van Oranje tegen Tsjechië, aanstaande zondag, geeft de gemeente nog geen toestemming voor het plaatsen van grote schermen.
Kwartfinale op 3 juli, 18 uur
Mocht het Nederlands elftal de kwartfinale bereiken, dan speelt het die op zaterdag 3 juli om 18 uur. Oranje komt daarin dan uit tegen de winnaar van het duel tussen Wales en Denemarken.
Schermen op terrassen cafés
Ook de Eindhovense horeca heeft toestemming om schermen te plaatsen, zowel in de zaak als buiten op het terras. Ook hieraan zijn voorwaarden verbonden. Zo moeten ondernemers beschikken over een terrasvergunning. Ook moet minimaal één medewerker per etablissement toezicht houden op een scherm dat buiten geplaatst wordt.
Verder moeten de buitenschermen zodanig geplaatst zijn dat deze niet zichtbaar zijn vanaf de openbare weg en mogen ook hier de schermen pas vanaf een half uur vooraf tot een half uur na afloop van de wedstrijd aan staan.

Oranjesupporters in Eindhoven SQ Vision / Arno van der Linden
Laat je reactie achter