‘Eindhoven bezuinigde op bouwmateriaal van ingestorte wildbrug’
Gemeente Eindhoven zou hebben bezuinigd op de wildbrug over het Beatrixkanaal. Die brug stortte in de zomer van 2021 in elkaar.
Slechts twee jaar daarvoor was de brug aangelegd. Hij werd niet gebouwd van staal en hout, zoals het aanvankelijke plan, maar met composiet – een soort kunststof. Zo meldt het ED.
Die omslag werd gemaakt om dat het initiële plan te duur was: er was een gat van 500.000 euro in de begroting. Uiteindelijk betaalde Eindhoven ruim 700.000 euro voor de kunststof brug – sdat geld kwam overigens van de provincie en het rijk.
Honderd jaar
De ontwerper van de brug beloofde dat de brug onderhoudsarm zou zijn, en er minimaal honderd jaar zou staan. Die levensduur werd bij lange na niet gehaald.
Hoe de brug in kon storten is niet geheel duidelijk, maar het lijkt te gaan om fouten in het productieproces: mogelijk werd er een verkeerd ontwerp gemaakt, of werd het ontwerp verkeerd in elkaar gezet.
Met Fibercom, het bedrijf dat de brug maakte, heeft gemeente Eindhoven afgesproken dat er een nieuwe wildbrug komt.
Laat je reactie achter