Effenaar verbouwt: '50-jarig bestaan vieren in toekomstbestendig gebouw'
De Effenaar gaat verbouwd worden. Met de verbouwing wil het poppodium beter de aansluiting vinden met de binnenstad en meer ruimte geven aan de bezoekers.
Het gebouw van de muziektempel staat inmiddels zestien jaar in Eindhoven. “In al die jaren is het eigenlijk nooit ingrijpend verbouwd”, zegt directeur Jos Feijen. “Het is tijd om het bijzondere gebouw om te bouwen tot een publieksvriendelijk en pandemie veilig gebouw van de 21ste eeuw.”
In samenspraak met gemeente Eindhoven en in samenwerking met Bavaria is de financiering voor de verbouwing rond. De eerste fase van de verbouwing vindt in de zomer plaats. “In de grote zaal worden balkons aangebracht zodat het publiek straks meer ruimte heeft. Het restaurant wordt aantrekkelijker, functioneler en publieksvriendelijker gemaakt, de toiletruimtes uitgebreid en vernieuwd, en er worden in heel het gebouw meer logische publieksroutes aangebracht”, zo laat meldt het poppodium.
Ook komt een nieuwe garderobe functie in de vorm van een ruime lockerruimte, die je straks online kunt reserveren. In de tweede fase van de verbouwing die halverwege 2022 begint, wordt de entree van het restaurant verplaatst naar de voorzijde van het gebouw en uitgebreid met een ruim terras. De bezoekerscapaciteit van de grote zaal, blijft met 1300 bezoekers gelijk.
'Levendig Eindhoven'
Monique List, wethouder Cultuur laat weten blij te zijn met de ontwikkeling. “In deze bijzondere tijden blijven we samen met de culturele sector werken aan een levendig Eindhoven. Fijn dat de Effenaar nu samen met Bavaria investeert in deze verbouwing om het gebouw optimaal en veilig te gebruiken.”
50-jarig bestaan
De verbouwing van het gebouw komt op het 50-jarig bestaan van de muziekzaal. De Effenaar laat weten dat de grote zaal en het restaurant tijdens de verbouwing gesloten zijn. Wel wordt er in de kleine zaal en op andere locaties in de stad shows geprogrammeerd.
“In de loop van september trapt de poptempel het 50-jarig bestaan af met een bijzonder openingsprogramma, in een gebouw klaar voor de toekomst”, aldus de Effenaar.
Laat je reactie achter