Eerste appartementengebouwen van 'thuis krijgen zonnepanelen
Een primeur voor 'thuis: de eerste appartementengebouwen van de woonstichting zijn voorzien van zonnepanelen. Het gaat om het complex de Sonse Donk in Son en Breugel en de Brabantiastaete in Waalre.
Op het dak van de locatie aan de Snuitlibel in Son zijn 88 zonnepanelen gelegd. Terwijl op het appartementengebouw in Waalre zo'n 200 zonnepanelen zijn geplaatst. De opgewekte energie wordt ter beschikking gesteld aan de bewoners, mits ze meedoen. Dan wordt hun appartement aangesloten op vier zonnepanelen. In het geval van de Brabantiastaete wordt er ook energie opgewekt voor de algemene ruimten. Die opbrengst wordt verrekend met de maandelijkse servicekosten die de huurders betalen.
Besparing energiekosten
“Met de ervaringen die we opdoen zetten we stappen om ons bezit verder te verduurzamen,” aldus Luc Severijnen, directeur-bestuurder van ’thuis. “Bewoners uit onze bestaande appartementengebouwen vroegen al eerder om zonnepanelen op hun woongebouw. Tot nu toe kon dat niet omdat we bij de grondgebonden woningen zijn begonnen en het leggen van zonnepanelen op appartementengebouwen ingewikkelder is. Maar met elke ervaring die we nu opdoen weten we beter wat de mogelijkheden zijn en hoe we dit het beste kunnen doen. En naast verduurzaming is het ook een kans die we graag benutten om onze huurders te helpen bij het besparen op de energiekosten.”
Laat je reactie achter