Met hulp van burgemeester Jos van Bree en kinderburgemeester AnnaLot van Neerven werd de boom geplant De Ganzebloem

'Boom van vrede' wordt geplant bij basisschool De Ganzebloem in Geldrop

Op basisschool De Ganzebloem in Geldrop is woensdag op het schoolplein een nazaat van de Anne Frankboom geplant. De boom symboliseert vrede en helpt om dromen, verwachtingen en vredeswensen van leerlingen vast te houden.

Burgemeester Jos van Bree vindt stilstaan bij vrede belangrijk: “De basis van vrede is dat mensen goed met elkaar omgaan en openstaan om naar elkaar te luisteren. Als je daar met elkaar het goede gesprek over blijft houden en respect hebt voor elkaars mening, dan denk ik dat je in principe de goede vrede kunt bewaren.” Kinderburgemeester Annalot van Neerven zegt dat het belangrijk is dat iedereen gelijk is. Ook vindt ze dat je iedereen met respect moet behandelen.

Voormalig leerkracht meneer Martin, heeft deze week lessen gegeven rondom vredeseducatie. Ook hebben leerlingen gedichten geschreven. “Zonder verleden geen toekomst, dat is mijn motto. Daarom heb ik leerlingen meegenomen in het verhaal van Anne Frank. Het verhaal intrigeerde mij als kind. Mijn belangrijkste vraag is dan ook: wanneer leren de wereldleiders van nu hun lessen over de geschiedenis?"

Hoop

Anne Frank keek vanuit het achterhuis in Amsterdam uit op een kastanjeboom. Het zien van deze boom gaf haar hoop, schreef ze in haar dagboek. Door een zware storm is de boom recent omgewaaid, maar gelukkig zijn er stekjes van opgekweekt tot nieuwe bomen. Jolein Orelio, directeur van de Ganzebloem ervaart het plantingsmoment als bijzonder.

“Ik merk dat alles wat er om ons heen gebeurt in de wereld spannend is voor iedereen, maar ook voor onze leerlingen. Door juist vandaag deze boom te planten, staan we stil bij het grote voorrecht om in vrijheid te kunnen leven. Voor die boodschap staat deze boom symbool. Dat is wat we iedere dag willen doorgeven aan onze leerlingen."

Laat je reactie achter

advertentie Banner Bos & Slegers
Werkzaamheden aan metersdiepe gat in wegdek in Tongelre van start
VERZAKKING

Werkzaamheden aan metersdiepe gat in wegdek in Tongelre van start

VERZAKKING

Werkzaamheden aan metersdiepe gat in wegdek in Tongelre van start

De werkzaamheden aan het metersdiepe gat in het wegdek in Tongelre zijn van start gegaan. Het gat zou zijn ontstaan door de slechte staat van een rioolput. Hierdoor zou de grond zijn weggezakt. De reparatie duurt tot eind december.

Tweedehands kledingwinkel zamelt schoenen in voor mensen in nood
WINTERKOU

Tweedehands kledingwinkel zamelt schoenen in voor mensen in nood

De ReShare Store in Eindhoven zamelt schoenen in om mensen in nood de winter door te helpen. Tot de week voor Kerstmis kunnen schoenen worden ingeleverd. Deze worden rond de feestdagen weggegeven.

Eindhovense studentenverenigingen willen samen alcoholgebruik terugdringen
ALCOHOL

Eindhovense studentenverenigingen willen samen alcoholgebruik terugdringen

21 Eindhovense studentenverenigingen tekenen maandag een overeenkomst om overmatig alcoholgebruik terug te dringen en de cultuur rond alcohol te veranderen.

75-plussers spelen voorstelling over jeugddromen: 'Ik mag iemand slaan met een zwaard'
VITALE OUDEREN

75-plussers spelen voorstelling over jeugddromen: 'Ik mag iemand slaan met een zwaard'

Nog een laatste keer oefenen voor de bewoners van zorggroep Vitalis Brunswijck in Eindhoven. Komend weekend spelen de ouderen een voorstelling voor publiek. Een enerverend verhaal met bewoners in de hoofdrol.

Eindhoven legt extra beplanting aan in buurten met weinig groen
VERGROENING

Eindhoven legt extra beplanting aan in buurten met weinig groen

Gemeente Eindhoven gaat de komende maanden extra beplanting aanleggen in een aantal groenarme buurten. Het gaat om Lakerlopen, Limbeek-Zuid, Tivoli, Hemelrijken en de Gildebuurt.

Plan Vinkenhofjes in Nuenen Zuid weer een stap verder
NIEUWBOUW

Plan Vinkenhofjes in Nuenen Zuid weer een stap verder

Honderdzevenendertig sociale huurappartementen voor ouderen erbij in Nuenen Zuid. Daar hebben Sylvester Putters, directeur-bestuurder van Helpt Elkander, en wethouder Patrick Kok voor getekend.

advertentie Banner Bos & Slegers
75-plussers spelen voorstelling over jeugddromen: 'Ik mag iemand slaan met een zwaard'
VITALE OUDEREN

75-plussers spelen voorstelling over jeugddromen: 'Ik mag iemand slaan met een zwaard'

Nog een laatste keer oefenen voor de bewoners van zorggroep Vitalis Brunswijck in Eindhoven. Komend weekend spelen de ouderen een voorstelling voor publiek. Een enerverend verhaal met bewoners in de hoofdrol.

Eindhoven legt extra beplanting aan in buurten met weinig groen
VERGROENING

Eindhoven legt extra beplanting aan in buurten met weinig groen

Gemeente Eindhoven gaat de komende maanden extra beplanting aanleggen in een aantal groenarme buurten. Het gaat om Lakerlopen, Limbeek-Zuid, Tivoli, Hemelrijken en de Gildebuurt.

Plan Vinkenhofjes in Nuenen Zuid weer een stap verder
NIEUWBOUW

Plan Vinkenhofjes in Nuenen Zuid weer een stap verder

Honderdzevenendertig sociale huurappartementen voor ouderen erbij in Nuenen Zuid. Daar hebben Sylvester Putters, directeur-bestuurder van Helpt Elkander, en wethouder Patrick Kok voor getekend.