Criminaliteit in Eindhoven daalt
De criminaliteit in Eindhoven is het afgelopen jaar flink afgenomen. Dat meldt de politie.
In totaal is het aantal misdrijven met 14 procent afgenomen. In 2016 waren het er nog zo'n 20950, een jaar later een kleine 18000. 'De daling volgt de landelijke trend. Al is de afname in Eindhoven nog iets sterker', aldus politiechef Albert van de Wetering. Hij noemt, naast het meeliften op de algehele landelijke trend, nog een aantal redenen voor de daling. 'Bedrijven en burgers zijn, met bijvoorbeeld burgersurveillance, meer betrokken bij het veilig houden van de stad. Ook wordt er volop samengewerkt met sociale-maatschappelijke instellingen, en zitten wijkagenten steeds meer in de haarvaten van de samenleving'.
Er is vooral een daling te zien als het gaat om dagelijkse criminaliteit waar bewoners in hun directe omgeving veel last van hebben, de zogeheten 'high impact crimes'. Zo zag de Eindhovense politie minder woninginbraken (9 procent afname), auto-inbraken (37 procent), fietsendiefstallen (21 procent), overvallen (24 procent), straatroven (38 procent) en zakkenrollen (17 procent).
Daarnaast is er ook minder overlast door jongerengroepen in de wijken. Zo nam het aantal overlastmeldingen af met 24 procent, tot iets meer dan 1000 in het jaar 2017. Volgens de politie komt daar door meer aandacht en een stevigere aanpak van de jeugdgroepen, zoals in de Edisonbuurt. Ook het feit dat jongeren meer thuis op de laptop of computer zitten, is een verklaring voor de daling.
Niet op alle terreinen is een dalende trend te zien. Zo wordt er veel meer overlast ervaren door 'verwarde personen'. Een stijging van ruim veertig procent, blijkt uit de cijfers. Van de Wetering: 'En dat zijn echt niet allemaal mensen met een duidelijke psychische stoornis. Het kunnen ook demente ouderen zijn, mensen die uit huis gezet zijn of drugsverslaafden'. Ook maakt de politiechef zich zorgen over de soms ernstige geweldsincidenten in de stad, zoals in het drugsmilieu of onlangs een mishandeling op Stratumseind. 'We moeten nog een flinke slag slaan om die cijfers naar beneden te brengen'.
Laat je reactie achter