Eis: celstraf voor agent die dodelijk ongeluk veroorzaakte
Tegen de Eindhovense agent die in december vorig jaar een dodelijk ongeluk veroorzaakte, is gevangenisstraf, taakstraf en een rijontzegging geëist. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Bij het ongeluk kwam een 31-jarige motorrijder om het leven.
De agent veroorzaakte vorig jaar met een politieauto een aanrijding met een motor. De agent was op weg naar een melding over een mogelijk gestolen lokfiets, een fiets die gebruikt wordt om dieven te lokken. Hij reed met hoge snelheid over de Dr. Cuyperslaan waar de motorrijder geschept werd.
Onderzoek
De agent reed 129 kilometer per uur op een plek waar de maximumsnelheid 50 was. Ook reed hij over een doorgetrokken streep en over de verkeerde weghelft op een plek die druk en onoverzichtelijk was, concludeert de Rijksrecherche na onderzoek. Hoewel politie in sommige gevallen harder mag rijden, is dat niet het geval voor een melding over een gestolen lokfiets, vindt justitie. Ook kon de wagen niet worden herkend als voorrangsvoertuig omdat de auto de geluidssignalen niet aan had staan.
Strafeis
Het Openbaar Ministerie vindt de maximale taakstraf van 240 uur passend, net als een rijontzegging van twee jaar en een gevangenisstraf van 90 dagen, waarvan 89 voorwaardelijk. Over twee weken doet de rechter uitspraak.
Laat je reactie achter