Brenninkmeijer tijdelijk vervangen om crisis Waalre te bezweren
Burgemeester Jan Brenninkmeijer van Waalre maakt tijdelijk plaats voor een waarnemend burgemeester om uit de politieke impasse te komen.
Dat maakte commissaris van de Koning Wim van den Donk zojuist bekend. Het gaat om Jan Boelhouwer, die eerder actief was als burgemeester van Gilze-Rijen en nu met pensioen is.
Boelhouwer (PvdA) krijgt in eerste instantie de opdracht om de oorzaak van de bestuurscrisis in het Waalrese college bloot te leggen. "Dat onderzoek is nodig om uit de impasse in Waalre te komen", lichtte Wim van den Donk het besluit toe. "Van daaruit zal Boelhouwer aan een oplossing gaan werken. Ik hoop dat het niet te lang gaat duren, maar we nemen hiervoor de tijd die nodig is."

Jan Boelhouwer Omroep Brabant
Wantrouwen
Het Waalrese college van B en W ligt al geruime tijd met elkaar overhoop, omdat de wethouders geen vertrouwen meer hebben in burgemeester Jan Brenninkmeijer. De crisis kwam pas twee weken geleden bij toeval aan het licht, waarna het college de gemeenteraad alsnog informeerde. Afgelopen week kreeg de raad in twee urenlange vergadersessies meer toelichting. Een motie van wantrouwen werd door de voltallige oppositie ondersteund, maar kreeg uiteindelijk geen meerderheid.
Bron
Toch is de bron van het conflict binnen het gemeentebestuur nog altijd niet duidelijk, vanwege de vertrouwelijkheid ervan. Burgemeester Brenninkmeijer gaf deze week al aan een stap terug te willen doen, als daarmee een oplossing dichterbij zou komen.
Laat je reactie achter