‘Brainport-economie groeit ook in 2023 door’
De economie in de Brainport-regio is ook in 2023 een van de meest snelgroeiende regio’s van Nederland. Die verwachting komt voort uit een onderzoek van de Rabobank.
De regio heeft die prognose te danken aan goede regionale omstandigheden zoals de grootte van de economie, de goed opgeleide beroepsbevolking en de kennisnetwerken, zo zegt Rabobank. Van alle regio’s in Nederland verwacht de bank alleen dat Amsterdam harder groeit, met een verwachte groei van 2,1 procent.
Corona
Dat de Brainport-economie het goed doet ook wanneer het in andere delen van het land economisch slechter gaat is niet nieuw. Zo kromp de economie in de regio in coronajaar 2020 met slechts twee procent en krabbelde in 2021 weer razendsnel op met een groei van vijf procent ten opzichte van 2019. Ter vergelijking, de Amsterdamse economie slonk door corona met negen procent, en kwam pas in 2021 terug op het niveau van 2019.
Laat je reactie achter