Bodycams, betere uitrusting en meer salaris: Stad wil werk boa’s aantrekkelijk maken
Eindhoven loopt achter met het aantal boa’s. Er zijn er veel meer nodig, dus haalt de gemeente van alles uit de kast om meer boa’s te rekruteren.
Burgemeester Jeroen Dijsselbloem lichtte vrijdagochtend tijdens een persgesprek toe welke stappen de gemeente onderneemt om meer boa’s te trekken. Bodycams en nieuwe uitrusting stonden al langer op de planning, maar het kwam er maar niet van. Hoe dat komt, kon de burgemeester geen uitleg over geven. Maar nu wordt er eindelijk actie ondernomen. Naast de nieuwe uitrusting, krijgen boa’s ook meer betaald. “Het gaat ook echt om die waardering”, vertelt Björn Hamers, hoofd afdeling handhaving. “Dat stuk uitrusting is ook een onderdeel van fijn naar je werk gaan en je prettig voelen. Dat is zeker veranderd.”
Tekort
Vergeleken met andere grote steden, heeft Eindhoven een stuk minder boa’s. Een tijd terug hadden ze er 48, dat aantal moet richting de 80. “Er is te weinig ingestoken”, vertelt burgemeester Dijsselbloem. “De prioriteiten lagen ergens anders.” Om dat aantal omhoog te krijgen, trok de gemeente afgelopen jaren twee keer een half miljoen extra uit om boa’s te werven.
Stage
Hoewel het werk steeds aantrekkelijk wordt gemaakt, is er nog altijd een tekort aan stageplaatsen. Bij de gemeente zijn er nu 25 plekken gemaakt, maar dat is niet genoeg. Daarom wordt er ook gekeken naar wat er gedaan kan worden door buurgemeenten. “Ik doe een oproep aan alle buurgemeenten en andere werkgevers in de beveiligingsbranche: creeër stageplekken voor deze MBO studenten”, vertelt Dijsselbloem.
Inzet
Naast een hoger salaris en betere uitrusting wordt ook de inzet van boa’s vergroot. Zo werken ze nu ook ‘s nachts in het weekend, in samenwerking met de politie. En dat is een win-win. “Het maakt het werk ook echt leuker. Je merkt dat onze boa’s het heel prettig vinden”, vertelt Hamers. “Ze kunnen echt iets van betekenis doen, en vooral die samenwerking tussen politie en de boa’s wordt als prettig ervaren.” En die extra inzet is ook nodig. “Zo’n stad als Eindhoven heeft die extra beveiliging ook echt nodig”, vertelt Dijsselbloem.
Politiecapaciteit
Die samenwerking is nodig, omdat de politie ook te weinig capaciteit heeft. Dat is een probleem dat in samenwerking met het Rijk moet worden opgelost. Door meer boa’s kan de politie worden ontlast en krijgen zij meer tijd om zich te focussen op onderzoek. Naast meer boa’s heeft de burgemeester ook meer wijk-ggd’ers en stewards in de horeca ingezet. Boa’s en stewards kunnen worden ingezet bij voetbalwedstrijden en evenementen, waar nu vaak politie moet worden ingezet.
Op dit moment heeft de stad 56 boa's. In 2025 moeten dat er 66 zijn en uiteindelijk moet het aantal naar de tachtig.
Laat je reactie achter