Geldrop-Mierlo: Extra geld voor versnelling woningbouw
Geldrop-Mierlo zet extra geld opzij om de woningbouw in de gemeente te versnellen. Verder worden de lokale lasten, in tijden van inflatie, niet verhoogd. Dat blijkt uit de begroting voor de komend jaren, die burgemeester en wethouders hebben gepresenteerd aan de gemeenteraad.
Het extra geld gaat onder meer naar de bouwprojecten in het centrum van Geldrop. De bouw van 800 woningen hier, gaat nu een stroomversnelling in. Naast dit bestaande plan, gaat de gemeente kijken naar het uitbreiden en bevorderen van bouwplannen in de buitenwijken. Verder wordt het budget ingezet voor extra huizen in Luchen en Strabrecht. Geldrop-Mierlo kampt al jaren met een flink woningtekort.
Energiearmoede
De energiearmoede die toeneemt de komende jaren, wordt ook aangestipt in de begroting. Voor de mensen die tussen schip en wal vallen, gaat de gemeente kijken naar oplossingen die zij kunnen bieden aan deze groep. De gemeente zet vooralsnog geen extra geld opzij voor kwetsbare inwoners, bovenop de rijksgelden die hiervoor beschikbaar zijn en de lokale potjes die al bestonden. Eindhoven deed dit vorige week bijvoorbeeld wel.
Koopkracht
Volgens het college van Geldrop-Mierlo wordt er wel duidelijk rekening gehouden met de koopkracht van inwoners, door de lokale lasten niet te verhogen. Een gemiddeld gezin is volgend jaar nog steeds 670 euro kwijt aan lokale lasten. "Als we nu Sinterklaas gaan spelen, dan gaat het fout. Maar het komende jaar gaan de mensen er niet op achteruit", aldus wethouder Financiën Hans van de Laar.
Volgens Van de Laar presenteert de gemeente een gezond financieel huishoudboekje voor de komende jaren. Er zijn dan ook geen bezuinigingen nodig. Eind deze maand en begin volgende maand buigt de gemeenteraad zich over de begroting.
Laat je reactie achter