ASML schroeft groeitempo terug: ‘Maar het ging ook wel heel snel’
Het tempo waarmee ASML de laatste jaren is gegroeid, gaat een tandje terug. Dat laat een woordvoerder van het bedrijf weten.
Afgelopen jaar nam ASML nog 10.000 mensen aan en dat was geen unicum. Al jaren lang nam het bedrijf honderden mensen aan, veelal met een technische achtergrond. Aan die groeispurt lijkt nu een eind te komen.
Dat wordt ingegeven door de ontwikkelingen op de chipmarkt. De vraag naar chips is ten opzichte van een jaar geleden flink afgenomen, waardoor ook de vraag naar de chipmachines van ASML is verminderd. Niettemin is die vraag naar de machines van ASML, nog steeds groter dan het Veldhovense bedrijf kan bijbenen.
Op adem komen
Die ontwikkeling zorgt echter ook voor een momentum voor de hightech-gigant, om even op adem te komen. “Het tempo waarin we mensen aannamen was ontzettend hoog de laatste jaren. Dat heeft ook invloed op het bedrijf. Want zeker technische mensen moeten eerst goed ingewerkt worden voor ze hun functie goed kunnen uitoefenen”, zo zegt de woordvoerder.
Niemand rouwig
“We waren daarom wel al langer aan het kijken hoe we de groei in goede banen konden blijven leiden.” Door de ontwikkelingen in de chipindustrie, diende de oplossing zich vanzelf aan, en daarover lijkt bij ASML niemand rouwig te zijn.
“We hebben nu nog steeds in Nederland meer dan tweehonderd vacatures. Dat is eigenlijk nog steeds heel veel, maar wel minder dan we de laatste jaren gewend waren”, zo zegt de woordvoerder, die zich over de toekomst geen zorgen maakt. “Op de lange termijn blijft de chipindustrie groeien. Want jij en ik gaan in de toekomst niet minder chips gebruiken.”
Laat je reactie achter