Eindhovense vrouwen genomineerd voor Vrouw in de media award
Horecaondernemer Evelien Wu, theatermaker Sawinah Roctus en Paulette Kreté zijn genomineerd voor de Vrouw in de media award in Noord-Brabant. Zij zijn in 2022 veel gezien in de media en maken nu kans op een felbegeerde award.
De verkiezing wordt jaarlijks in iedere provincie gehouden, omdat vrouwen ondervertegenwoordigd zijn op radio, televisie en in kranten. De organisatie achter de Vrouw in de Media Awards wil vrouwelijke experts en rolmodellen aanmoedigen om zichtbaar in de media te zijn en ze wil redacties aanmoedigen hen vaker een podium te bieden.
Versterken bewustzijn borstkanker
In totaal zijn er acht vrouwen die kans maken op de award. De Eindhovense Pauline Kreté kwam in 2022 veelvuldig in het nieuws, omdat zij als voorzitter van de stichting YvYa het bewustzijn van borstkanker wil versterken en mensen er op wijzen dat borstkanker vroeg ontdekt moet worden aan de hand van de Early Warning Scan.
“Borstkanker voorkomen kan niet. Insteken op zeer vroegtijdig ontdekken van borstkanker is de enige optie om vrouwen deze ellende te besparen. Of je nu 16 jaar bent of 100", laat Kreté in haar boek weten.
Dragartist
Theatermaker en Dragartist Sawinah Roctus was Best Drag Artist of Brabant 2021 en 1st Runner-Up Miss Diversity Netherlands 2022. RoctusVraagt met haar deelname aan miss verkiezingen aandacht voor diversiteit, inclusiviteit, het milieu en mentale gezondheid.

Pleun Wolters
Sawinah Roctus, ook wel Liza Salvia genoemd, doet naast het studeren van marketing en communicatie mee aan diverse missverkiezingen. Als vrouw wil ze laten zien dat niet alleen mannen een drag queen kunnen zijn. "Drag is iets wat juist alle genders overschrijdt", zei ze eerder tegen Studio040.
Eveline's Asian Streetfood
Ook Horecaondernemer en tv-kok Evelien Wu is genomineerd. Iedere dag is Wu zien op 24Kitchen met haar eigen kookprogramma Eveline's Asian Streetfood, Ieder dag gaat laat Wu zien hoe je in vijftien minuten een Aziatisch gerecht op tafel krijgt. Daarbij krijgt ze hulp van bekende gasten.

Sietske_Aussems
Ze is de eigenaar van drie Mood-restaurants in Eindhoven, het Stadspaviljoen en het Chinees paviljoen op Strijp-S. Daarnaast heeft Wu in Rotterdam ook nog een Mood-restaurant. Wu was in 1999 degene die het allereerste wok-restaurant in Nederland opende.
Tot en met 14 januari kan er per provincie gestemd worden op vrouwindemedia.nl. De winnaar komt vervolgens op de nominatielijst voor de landelijke Vrouw in de Media Award 2022.
Laat je reactie achter