1,25 miljoen aan beurzen voor TU/e-onderzoekers
Vijf onderzoekers van de TU/e hebben een Veni-subsidie gekregen van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek(NWO). Iedere winnaar ontvangt maximaal 250.000 euro om zijn of haar onderzoeksidee verder uit te werken.
Max Birk, Loe Schlicher, Sofie Haesaert, Roderick Tas, en Emily Sullivan zijn de onderzoekers die in de prijzen zijn gevallen. Zij krijgen de kans om de komende drie jaar hun ideeën verder te ontwikkelen met steun van de NWO. Iedere winnaar heeft een eigen onderwerp waarmee hij of zij aan de slag gaat.
Zo onderzoekt Schlicher hoe terroristische aanslagen zo snel mogelijk gestopt kunnen worden. Hierbij maakt de onderzoeker gebruik van wiskundige modellen om te berekenen waar de optimale locatie is voor onder meer snelle-reactie teams, die terroristen moeten stoppen. Een andere winnaar, Birk, gaat methoden en protocollen ontwikkelen zodat het mogelijk is om met behulp van videogames stress te meten.
Select gezelschap
Ieder jaar wordt de Veni-subsidie uitgereikt, maar desondanks is de beurs niet voor iedereen weggelegd. Dit jaar hebben 1127 onderzoekers de subsidie aangevraagd, maar slechts 162 deelnemers hebben geld gekregen om hun idee verder uit te werken.
Laat je reactie achter