Studio040| San van Suchtelen

Verre schoolreizen in de ban? Stedelijk College vliegt nog één keer naar Indonesië

Er lijkt een eind te komen aan verre vliegreizen van middelbare scholen. Het Van Maerlantlyceum heeft in het kader van duurzaamheid vliegreizen naar verre landen geschrapt. Bij het Stedelijk College en het Frits Philips zijn ze nog niet zo ver dat ze vliegreizen helemaal in de ban doen.

“Wij zijn een eco-school en daarin betrekken wij onze leerlingen bij het duurzaam denken en daar hoort het stoppen met vliegen bij”, legt Alexia Dirksen, directeur van het Van Maerlant, uit. “Vroeger gingen we naar Rome, die reis hebben we nu vervangen door Trier.” 

“We zagen dat onder de leerlingen een enkeling teleurgesteld was, maar we zien ook erg veel begrip, ook van de ouders”, zo zegt de conrector. 

Indonesië

In tegenstelling tot het Van Maerlant, heeft het Stedelijk College wel nog een verre reis op de planning staan. Leerlingen van de school kunnen namelijk uitzien naar een reis naar Indonesië. Al zou dat zomaar de laatste keer kunnen zijn. “We gaan inderdaad nog één keer naar Indonesië, maar kijken wel naar oplossingen. We zijn nu in overleg of we dat hierna nog moeten doen.”

'Willen niet meer vliegen'

“Wij willen onze leerlingen opleiden tot wereldburgers”, zegt van Drongelen. “Maar we proberen nu al zo veel mogelijk met de bus en trein te doen. We willen eigenlijk niet meer vliegen.”

Datzelfde geld voor het Frits Philips. “Je kan niet je leerlingen vertellen hoe belangrijk het is om duurzaam te leven, om vervolgens zelf het vliegtuig te pakken”, zegt bestuurder Martin van den Berg. “Nu gaat nog één groep jaarlijks met het vliegtuig naar Rome. Dat blijft voorlopig ook zo verwacht ik. Maar andere activiteiten, zoals een reis naar Toscane voor de tekenklas, die is verplaatst naar Nederland.”

Financiële redenen

De keuze om al dan niet het vliegtuig te pakken, is ook ingegeven door financiële redenen, zegt Van den Berg. “Het vliegtuig naar Rome pakken is gewoon goedkoper. De bus duurt langer, maar je moet hem ook een week lang huren. Terwijl het vliegtuig pakken en in Rome alles met het OV doen, goedkoper is. En als je een dagje buiten de stad wilt doorbrengen, is het goedkoper om in Italië een bus te huren”, aldus de bestuurder.

Laat je reactie achter

advertentie Banner Bos & Slegers
Winteropvang daklozen in stad bijna vol: 'Het wordt spannend'
SLAAPPLEK

Winteropvang daklozen in stad bijna vol: 'Het wordt spannend'

SLAAPPLEK

Winteropvang daklozen in stad bijna vol: 'Het wordt spannend'

Er zijn nu nog voldoende opvangplekken voor Eindhovense daklozen, die tijdens de winterkou een warme slaapplek zoeken. Toch is de rek er bijna uit. Volgens Sprinkplank040 zitten bijna alle opvanglocaties nu vol.

Gemeente Son en Breugel en Parochie Heilige Oda willen pastorietuin openstellen
INTENTIEOVEREENKOMST

Gemeente Son en Breugel en Parochie Heilige Oda willen pastorietuin openstellen

De gemeente Son en Breugel en de Parochie Heilige Oda hebben woensdag een intentieovereenkomst ondertekend. Beide partijen willen onder meer Park Vroonhoven meer betrekken bij het centrum van Son en er een kapel ontwikkelen.

Controles op misstanden bij stallingsruimten in Geldrop-Mierlo
OVERTREDINGEN

Controles op misstanden bij stallingsruimten in Geldrop-Mierlo

Het Dommelstroom Interventie Team (DIT) heeft controles uitgevoerd bij 36 bedrijfs- en stallingsruimten in Geldrop en Mierlo. Daarbij zijn diverse milieuovertredingen geconstateerd. Zo werden verkeerd aangesloten en opgeslagen propaanflessen gevonden.

Verkiezingsuitslag legt grote verschillen in Woensel-Zuid bloot
VERKIEZINGEN

Verkiezingsuitslag legt grote verschillen in Woensel-Zuid bloot

De uitslag van de landelijke verkiezingen heeft laten zien hoe verschillend inwoners denken over hoe allerlei problemen moeten worden aangepakt. Ook in Eindhoven. In een aantal buurten in Woensel-Zuid zijn de verschillend opvallend groot, met twee uitschieters. Een groot deel stemde PVV. Een andere groep, ongeveer even grote groep, stemde PvdA/GroenLinks of migrantenpartij Denk.

500 vestigingen, maar de 'IKEA in Son is de beste'
MEUBELGIGANT

500 vestigingen, maar de 'IKEA in Son is de beste'

De IKEA op bedrijventerrein Ekkersrijt in Son is uitgeroepen tot de beste van de wereld. Jaarlijks krijgt een vestiging van de meubelgigant deze eer, tijdens een wedstrijd binnen het bedrijf. Dit jaar kwam het filiaal in Son dus als beste uit de bus.

Protest tegen schrappen buslijn Stratum: 'Het is heel erg dat die weg is'
OPENBAAR VERVOER

Protest tegen schrappen buslijn Stratum: 'Het is heel erg dat die weg is'

Het verdwijnen van buslijn 12 in Eindhoven. Het is een bittere pil voor onder meer bewoners van verzorgingshuis Vitalis Wilgenhof in Stratum. Daarom is er een petitie gestart, die inmiddels 2400 keer is ondertekend. "Het is een enorm gemis".

advertentie Banner Bos & Slegers
Verkiezingsuitslag legt grote verschillen in Woensel-Zuid bloot
VERKIEZINGEN

Verkiezingsuitslag legt grote verschillen in Woensel-Zuid bloot

De uitslag van de landelijke verkiezingen heeft laten zien hoe verschillend inwoners denken over hoe allerlei problemen moeten worden aangepakt. Ook in Eindhoven. In een aantal buurten in Woensel-Zuid zijn de verschillend opvallend groot, met twee uitschieters. Een groot deel stemde PVV. Een andere groep, ongeveer even grote groep, stemde PvdA/GroenLinks of migrantenpartij Denk.

500 vestigingen, maar de 'IKEA in Son is de beste'
MEUBELGIGANT

500 vestigingen, maar de 'IKEA in Son is de beste'

De IKEA op bedrijventerrein Ekkersrijt in Son is uitgeroepen tot de beste van de wereld. Jaarlijks krijgt een vestiging van de meubelgigant deze eer, tijdens een wedstrijd binnen het bedrijf. Dit jaar kwam het filiaal in Son dus als beste uit de bus.

Protest tegen schrappen buslijn Stratum: 'Het is heel erg dat die weg is'
OPENBAAR VERVOER

Protest tegen schrappen buslijn Stratum: 'Het is heel erg dat die weg is'

Het verdwijnen van buslijn 12 in Eindhoven. Het is een bittere pil voor onder meer bewoners van verzorgingshuis Vitalis Wilgenhof in Stratum. Daarom is er een petitie gestart, die inmiddels 2400 keer is ondertekend. "Het is een enorm gemis".