Nieuwe zwembad Veldhoven laat oude bad Den Ekkerman achter zich
Het was best even een stil einde van het oude zwembad Den Ekkerman in Veldhoven. Na 45 jaar werd het zwembad zonder afscheid aan de kant gezet. Voor een fris nieuw bad. Met ook een nieuwe naam, City Sport Veldhoven.
De omgeving van het bad staat nog volledig afgeschermd met bouwhekken en de ingang is toch nog even zoeken. Maar als je dan het nieuwe bad binnenkomt merk je al een groot verschil. In het nieuwe bad is plaatsgemaakt voor 3 baden met elk zijn eigen functie. Een 25 meter sportbad, een multifunctioneel bad waar zowel zwemlessen als recreatief zwemmen gebruikt wordt en er is een speciaal therapiebad.
Enthousiasme
Nu alles goed en wel is over verhuisd is vooral het enthousiasme wat de overhand neemt. "Het is echt een fantastisch bad, zo fijn en zo fris" zegt de directeur van het bad Minette Lommers. Ze kwam net uit het water wat ze gaf les aan een groep ouderen in het therapiebad. "Het was natuurlijk vorige week even schakelen dat opeens alles weer mocht. We waren al gestart met baantjeszwemmen en zwem- en groepslessen. Nu met recreatief zwemmen erbij is het nog even de draai vinden. Al komt dat natuurlijk op zijn pootjes terecht."
Ook zwemmers zijn mega enthousiast over het nieuwe en vooral frisse bad. "Het is ontzettend fijn. We waren echt wel uitgekeken op het oude bad. Het was allemaal al wat oud en wat viezig." zegt een mevrouw naar haar les in het sportbad. Haar baangenoot is het eens met haar: "Dit is zo'n super mooi zwembad en zo lekker dat ik het oude bad al niet meer mist
Afscheid
Hoewel de bezoekers het oude Den Ekkerman niet meer missen, voelt het nog wel wrang voor Minette en haar collega's. Tijdens het officiële vulmoment in september hadden ze nog een heel plan gemaakt om iedereen afscheid te kunnen laten nemen aan het Den Ekkerman. "We hadden plannen gemaakt voor de kerstvakantie om er een mooi afscheidsfeest van te maken. Helaas kon dat niet meer doorgaan vanwege de lockdown. Dat voelt ergens nog wel jammer.
Ook Claudia van den Bogaert, hoofd van de bewegingslessen, kan het hoofdstuk nog niet helemaal afsluiten. "Je wist dat het eraan ging komen maar doordat de lockdown opeens kwam, konden wij nooit goed en volledig afscheid nemen van het bad. In mijn hoofd is Den Ekkerman nog niet klaar. Maar ja, sleutels zijn ingeleverd en alles is er al uit. Dus we gaan gewoon hier verder."
Vooruit kijken
Door het vroege sluiten van het oude bad konden ze nu wel wat meer tijd nemen om dit bad goed in te richten. Maar nu door de plotselinge versoepelingen voor zwem-activiteiten kan nu opeens wel alles open. Dat is voor Minette wel even schakelen en inplannen. "Ik had niet helemaal verwacht dat wij meteen afgelopen zaterdag volledig open mogen. Dus ik had even om mij heen gekeken naar andere baden en die gingen vanaf maandag alles weer openen. Dus ik heb iets rustiger alles goed kunnen inplannen.
Het gaat nog wel eventjes wat tijd kosten voordat iedereen gewend is aan zowel de nieuwe naam als aan het gehele bad. "Maar ik denk over een half jaar, als we alles goed kennen van dit bad, dan gaan we weer draaien als een tierelier" lacht Minette.
Laat je reactie achter